رییس مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل از اجرای ۱۷۵ طرح تحقیقاتی در بخش کشاورزی این استان در سال جاری خبر داد.

طبیعت بهاری اردبیل

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اردبیل، حسین کربلایی خیاوی با اعلام این خبر، اظهار کرد: اولویت و محورهای تحقیقاتی محققان بخش کشاورزی استان بر مبنای نیازهای حیاتی شرایط آب و هوایی و میکروکلیمایی استان است و این طرح ها برای تدوین راهکارهای مقابله با خشکی، شیوه‌های نوین و کاربردی مقابله با بحران آب و افزایش دمای محیطی تدوین و اجرا می‌شود.

وی با اشاره به مشکل بحران آب تصریح کرد: محققان استان در پایان تحقیقات خود ارقامی را برای کاشت به زارعان معرفی می‌کنند که با افزایش درجه حرارت ناگهانی محیطی بتواند خود را سازگار کرده و با کمترین میزان آب مصرفی در سال‌های خشکسالی به بهترین نحو ممکن محصول تولید کرده و تلاش یک ساله کشاورز را به هدر ندهد.

وی اضافه کرد: افزایش ارزش افزوده و بهره وری مناسب و اصولی از جمله اهداف شاخصی است که برای تحقق اهداف اقتصادی دنبال شده و دورنمای انتقال آخرین یافته‌های تحقیقاتی و پژوهشی به کشاورزان با رویکرد مدیریت دانش بنیان به کشاورزان مورد توجه قرار گرفته است.

کربلایی خیاوی خاطرنشان کرد: پایداری منابع آب تنها در سایه بهبود بهره وری آب به روش‌های نوین آبیاری از جمله آبیاری قطره ای و بارانی محقق نمی‌شود بلکه تغییر الگوی کشت، تبدیل کشت‌های بهاره به پاییزه که در زراعت‌هایی همچون چغندر قند و سیب زمینی صورت گرفته، استفاده حداکثری از نزولات آسمانی را برای محصولات فراهم می آورد و بستر مناسبی را برای استفاده حداقلی از سفره‌های آب زیر زمینی فراهم می‌کند.

وی همچنین در زمینه اقدامات این مرکز در زمینه باغات استان نیز افزود: طرح‌های موفقیت آمیزی توسط محققان با همکاری اعضای هیات علمی دانشگاهها انجام شده که معرفی ارقام جدید سیب و هلو مناسب و سازگار با شرایط آب و هوایی و اقلیمی مشگین شهر از جمله آنها است.

وی افزود: در زمینه افزایش عملکرد حبوبات از جمله عدس نیز طرح‌های متعددی با عناوین مهم در سال‌های گذشته اجرا شده که معرفی رقم جدید عدس بیله سوار است که علاوه بر تولید محصول بیشتر در واحد سطح به بیماری فوزاریوم نیز مقاوم است.

گفتنی است، استان اردبیل در تولید بسیاری از ارقام از جمله رتبه اول تولید عدس، رتبه اول تولید کلزا ، رتبه دوم تولید سیب زمینی، رتبه سوم تولید عسل ، رتبه پنجم تولید چغندر قند ، رتبه هفتم تولید حبوبات و رتبه هفتم تولید گندم و جو را دارد.