سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران-ایرنا- مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: فرآیند انتخاب رشته داوطلبان مجاز در کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۵ از فردا (یکشنبه ۳۰ خرداد ماه) آغاز می شود و تا چهارشنبه دوم تیرماه ادامه دارد.

پی اچ دی آزمون : حسین توکلی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا اظهار کرد: دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره ۲) این آزمون که شامل شرایط، ضوابط و ظرفیت پذیرش رشته‌ها از روز پنجشنبه ۲۷ خرداد ماه ۹۵ در پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش منتشر شده است.
وی گفت: به داوطلبان مجاز به انتخاب رشته توصیه می شود که در این مدت نسبت به مطالعه دفترچه اقدام کنند. داوطلبان می توانند حداکثر ۱۰۰ کد رشته محل را از میان کد رشته محل های مجاز خود انتخاب کرده و در فرم پیش نویس انتخاب رشته وارد کنند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور افزود: داوطلبان مجاز در روزهای ۳۰ خرداد ماه تا دوم تیرماه می توانند کدرشته محل های انتخابی را در فرم الکترونیکی انتخاب رشته وارد کنند و نسبت به دریافت کد پیگیری اقدام کنند.
وی خاطرنشان کرد: از تعداد ۷۶۱ هزار و ۲۷۳ نفر ثبت نام کننده در آزمون کارشناسی ارشد، تعداد ۵۶۶ هزار و ۱۵۸ داوطلب در جلسه آزمون حاضر بودند که از میان حاضرین در جلسه، تعداد ۴۴۴ هزار و ۵۳۹ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند.
توکلی درمورد ظرفیت پذیرش در این دوره از آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۵ گفت: ظرفیت پذیرش ۱۷۱ هزار و ۳۱۰ نفر است.
آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۵ در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۶ و ۱۷ اردیبهشت ماه در ۶۶شهرستان و ۱۴۸ حوزه امتحانی با رقابت ۷۶۱ هزار و ۱۱۶ داوطلب برگزار شد.