رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود گفت: این دانشگاه با میانگین جذب ۷۰درصدی در بودجه پژوهشی در استان سمنان پیشتاز است.

تحقیقات پژوهشی پزشکی بیوتکنولوژی دارویی بالینی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه سمنان، دکتر سید حسین بدیعی با اشاره به عملکرد این دانشگاه در حوزه پژوهش، اظهار کرد: هم‌اکنون این واحد دانشگاهی دارای ۲۳۳ طرح پژوهشی و ۸۷ طرح برون‌دانشگاهی است. 

وی ادامه داد: از سال ۸۹ که مأموریت ایجاد طرح‌های برون دانشگاهی تعریف شد هر سال تقریباً ۱۵ طرح برون دانشگاهی به ثمر رسیده است.

بدیعی تعداد کتاب‌های منتشر شده در قالب تألیف، تصنیف و ترجمه در این مرکز دانشگاهی را ۳۰ عنوان دانست و افزود: در زمینه مقالات نیز اساتید این دانشگاه توانسته‌اند ۶۵۰ مقاله ISI را به چاپ برسانند و بالغ‌ بر دو هزار مقاله علمی را در کنفرانس‌های ملی و بین‌المللی ارائه دهند.

وی از روند رو به رشد تأسیس شرکت‌های دانش‌بنیان در دانشگاه خبر داد و اظهار کرد: هم‌اکنون سه شرکت دانش‌بنیان تأسیس شده و یک شرکت نیز در شرف تأسیس است.

بدیعی گفت: علاوه بر این، ۱۷ تفاهم‌نامه نیز با شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی، صنعتی و تولیدی به امضا رسیده است.

عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان تصریح کرد: 16 مورد اختراع از دیگر افتخارات این واحد دانشگاهی در حوزه پژوهش و فناوری است و در کنار آن چهار مجله علمی نانو مواد، شیمی کوانتومی و اسپکتروسکوپی، رسوب و سنگ رسوبی و تکنولوژی بهره‌برداری از معادن زیرزمینی، ارائه‌کننده آخرین دستاوردها و تحقیقات اساتید این دانشگاه در حوزه تحقیقات علمی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با اشاره به طرح ساها و تأکید رییس دانشگاه آزاد گفت: واحد شاهرود در تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی یکی از دانشگاه‌های پیشتاز در منطقه است به طوری که با داشتن ۱۵ آزمایشگاه و کارگاه کاربردی برای جامعه در زمینه مهندسی شیمی، زمین‌شناسی، صنایع غذایی، شیمی، مهندسی عمران، مهندسی معدن، مهندسی مواد، مهندسی برق، پزشکی، جوشکاری، شیشه‌گری و همچنین فیزیولوژی ورزشی حیوانات توانسته است خدمات خوبی را به جامعه هدف ارائه دهد

بدیعی بیان کرد: هم‌اکنون این دانشگاه برای ساخت تجهیزات آزمایشگاهی و نیمه‌صنعتی امکانات لازم را داراست و چند مورد نیز ثبت سفارش گرفته که این دستگاه‌ها ساخته‌شده و تحویل داده‌شده است.

وی در پایان گفت: به حوزه پژوهش و فناوری دانشگاه مأموریت داده‌شده است تا در ایجاد مراکز پژوهشی برای گروه‌های مختلف اهتمام جدی داشته باشد و خوشبختانه این مهم به جد در حال پیگیری است.