سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس دانشگده فنی مهندسی دانشگاه تهران از کسب مقام بالا این دانشگاه در بین ۶۰۰ دانشگاه برتر جهان خبر داد.

 

محمود کمره‌ای رییس دانشکده فنی مهندسی دانشگاه تهران در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: در رتبه بندی شانگهای که در سال ۲۰۱۶ با روشی جدید و کاملا متفاوت ارائه شد خوشبختانه دانشگاه تهران از بین ۶۰۰ دانشگاه برتر جهان مقام خوبی را کسب کرد.
رییس دانشکده فنی مهندسی دانشگاه تهران با بیان اینکه در حوزه فنی و مهندسی آخرین ویرایش نظام رتبه بندی ملی تایوان نام چهار دانشگاه ایرانی به چشم می خورد، تصریح کرد: در این رتبه بندی دانشگاه تهران با کسب مجموعا ۱۹٫۶۵ توانسته است رتبه اول ملی و رتبه ۱۲۳ بین المللی را بدست آورد.
کمره‌ای افزود: همچنین در رتبه بندی شانگهای تنها مقالات پژوهشی، مقالات مروری و مقالات کنفرانس های مربوط به سال های ۲۰۱۴-۲۰۱۰ را در محاسبات رتبه موسسات مورد استفاده قرار داده است.
وی بیان داشت: در این رتبه بندی دانشگاه تهران برترین دانشگاه کشور شناخته شد.
رییس دانشکده فنی دانشگاه تهران گفت: خوشبختانه دانشگاه تهران توانسته با  رتبه ۳۷۹ جهان و ۵۷ آسیا را به خود اختصاص دهد.
کمره‌ای بیان داشت: دانشگاه تهران در شاخه علوم ریاضی نیز توانست برای بار نخستین در جمع ۲۰۰ دانشگاه برتر قرار بگیرد و رتبه ۲۰-۱۵۱ را کسب کند.
رییس دانشکده فنی مهندسی دانشگاه تهران ادامه داد: دانشگاه تهران در سال گذشته نیز در حوزه مهندسی هم رتبه بالایی را به خود اختصاص داد. 
وی افزود: این دانشگاه با کسب مقام ۷۵-۵۱ در جمع ۱۰۰ دانشگاه برتر در حوزه مهندسی قرار گرفت. 
کمره‌ای یادآور شد: پس از دانشگاه تهران، دانشگاه‌های دانشگاه صنعتی شریف با رتبه ۴۳۵ ، دانشگاه صنعتی اصفهان با رتبه ۵۴۷ و دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز با رتبه ۵۹۹ را در بین دانشگاه های قدرتمند جهان قرار گرفتند.