سرپرست پارک علم و فناوری لرستان، گفت: تا پایان امسال مجوز ایجاد ۵ شرکت دانش بنیان را دریافت می‌کنیم.

‌به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه لرستان، محمود رضا شاکرمی در کارگروه اجتماعی و فرهنگی ستاد اقتصاد مقاومتی استان، اظهار کرد: تا پایان سال ۹۳، ۱۳ شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری استان ایجاد شد. با پیگیری‌های انجام شده تعداد شرکت‌ها در لرستان به ۱۴ مورد رسیده است.

این مسؤول اضافه کرد: همچنین موفق شدیم ۱۲ شرکت جدید را در سامانه دانش بنیان ثبت و ارزیابی کنیم که یکی از آنان در ابتدای امسال موفق به اخذ مجوز شد.

سرپرست پارک علم و فناوری لرستان اظهار کرد: تلاش خواهیم کرد از مجموع ۱۱ شرکت دانش بنیان باقی مانده لرستان حداقل مجوز ایجاد ۵ شرکت دانش بنیان را تا پایان امسال بگیریم.

شاکرمی، ایجاد ۲ مرکز رشد الیگودرز و دورود را از جمله پروژه‌های اقتصاد مقاومتی اعلام کرد و گفت: در این راستا تفاهم نامه‌ای را با دانشگاه آزاد شهرستان الیگودرز منعقد کردیم تا فضای فیزیکی مورد نیاز برای ایجاد این مرکز رشد توسط دانشگاه آزاد در اختیار پارک قرار گیرد و همین پروسه را برای شهرستان دورود انجام خواهیم داد.

سرپرست پارک علم و فناوری لرستان، ایجاد مراکز شکوفایی، نوآوری و خلاقیت در شهرستان‌های کوهدشت، پلدختر و سلسله را از دیگر پروژه‌های اقتصاد مقاومتی برشمرد و یادآورشد: با دانشگاه لرستان صحبت شده تا در مراکز اقماری این سه شهرستان فضای لازم را برای تجهیز این مراکز در اختیار پارک قرار دهد.

شاکرمی تصریح کرد: همچنین قصد داریم مجوز ایجاد صندوق (خطرپذیر) برای حمایت مالی از طرح‌های با خطر و ریسک بالا برای فناوران استان در پارک راه‌اندازی کنیم. تحقق این مهم تحول بزرگی در فناوری استان خواهد شد.