مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان یزد از انتقال تعداد ۱۸۰ پایان‌نامه دانشجویی مقاطع کارشناسی ارشد و دکترای دانشگاه یزد به این مرکز خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا – منطقه یزد،  داوود پاک‌طینت با اشاره به انتقال ۱۸۰ عدد لوح فشرده مربوط به پایان‌نامه‌های دانشجویی دانشگاه یزد به مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان، گفت: این انتقال در چارچوب اجرای قانون واسپاری پایان‌نامه‌های دانشجویی انجام شده است.

وی افزود: از کل۱۸۰ عدد لوح فشرده، تعداد ۱۷۲ عدد مربوط به مقطع کارشناسی ارشد و تعداد هشت عدد مربوط به مقطع دکترا است که طی گذراندن تشریفات قانونی به این مرکز منتقل شده‌اند.

پاک‌طینت با تاکید بر اهمیت واسپاری پایان‌نامه‌های دانشجویی به مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان، گفت: این عمل موجب می‌شود تا تلاش‌های علمی دانشجویان به اطلاع دیگر محققان و پژوهشگران رسانده شود و زمینه‌های تبادل علمی فراهم شود.

مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان یزد در مورد سرنوشت پایان‌نامه‌هایی که به مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان منتقل می‌شوند، اظهار کرد: این پایان‌نامه‌ها با شیوه‌های علمی فهرست‌نویسی و در سامانه الکترونیکی ثبت می‌شوند و با رعایت مقررات حاکم و در چارچوب آیین‌نامه‌های مصوب، در اختیار محققان و پژوهشگران قرار می‌گیرند.

وی همچنین با تاکید بر مراقبت از حقوق معنوی نویسندگان پایان‌نامه‌ها، تصریح کرد: این مرکز، سیستم اطلاع‌رسانی پایان‌نامه‌ها را به شیوه‌ای طراحی کرده است که ضمن فراهم شدن امکان بهره‌مندی پژوهشگران، از حقوق معنوی تهیه‌کنندگان پایان‌نامه‌ها به خوبی حفاظت و مراقبت می‌شود.

بر اساس این گزارش، پیش از این نیز تعداد ۲۳۶ پایان‌نامه مربوط به مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا از دانشگاه یزد به مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان منتقل شده بود.