رییس جهاد دانشگاهی واحد سیستان و بلوچستان از راه‌انداری دفتر حمایت از نوآوری‌های علمی در پارک علم و فناوری استان توسط این نهاد خبر داد.

رتبه نوآوری

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا منطقه سیستان و بلوچستان، دکتر منصور تاجری و هیات همراه در بازدید از پارک علم وفناوری استان ضمن گفت‌وگو با کارآفرینان حاضر در این پارک با بخش‌های مختلف شرکت‌های مستقر در پارک آشنا شدند.

وی هدف از این بازدید و گفت‌وگو با مدیران شرکتها را ارزیابی بهتر از ظرفیتهای پژوهشی استان و بررسی راهکارهای توسعه و ترویج فرهنگ تحقیق در استان بیان کرد.

دکتر تاجری افزود: جهاد دانشگاهی بزرگترین جامعه تحقیقاتی ایران است که همین نیازهای علمی و تحقیقاتی کشور دلیل تولدش بوده است، جهاد نهادی است علمی و دانش بنیان که فاصله ایده تا محصول در آن خیلی طولانی نیست و پیوند میان جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری یه بهتر شدن جایگاه تحقیق و پژوهش در استان کمک می‌کند.

رییس جهاد دانشگاهی استان در نشست مشترک با دکتر شهیکی، رییس پارک علم و فناوری و مدیران شرکتهای مستقر در این پارک خاطرنشان کرد: در نظر داریم برای کمک به جوانان خلاق دفتر حمایت از نوآوری‌های علمی را توسط جهاد دانشگاهی ایجاد کنیم که تاسیس این دفتر توسط جهاد در محل پارک می‌تواند کمک خوبی در حوزه تعاملات پژوهشی جهاد و پارک علم و فناوری در استان باشد.

دکتر شهیکی، رییس پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان نیز ضمن تبیین تاریخچه تاسیس این پارک در گزارشی مبسوط تصریح کرد: در یکسال گذشته سه فضای جدید برای استقرار شرکتهای دانش‌بنیان تعبیه کردیم و در حال حاضر حدود ۵۵ شرکت در پارک مستقرند که تا پایان سال باید به یکصد شرکت افزایش یابند.

رییس پارک علم و فناوری استان زمینه کاری معدن، فناوری اطلاعات و ارتباطات و گردشگری را از حوزه‌های فعال شرکتهای مستقر در این پارک دانست.

بر اساس این گزارش، در این دیدار مقرر شد جهاد دانشگاهی با توجه به خلا وجود حوزه شیلات در پارک علم و فناوری استان در این حوزه ورود پیدا کند.