آیت پیمان سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس مجمع جهانی شیعه شناسی گفت: امروز یکی از وظایف مهم حوزویان شناساندن ابعاد شخصیتی و ویژگی‌های حضرت خدیجه(س) به نسل‌های کنونی است، چون آن گونه که باید ایشان را نمی‌شناسند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، آیت پیمان در مراسم شعرخوانی تکریم شخصیت حضرت خدیجه کبری(س) با عنوان «صدف کوثر» که شامگاه پنجشنبه به  همت هیئت و کانون خادم الرضا(ع) و با همکاری مجمع جهانی شیعه شناسی، شبکه جهانی ثامن و سرای ایرانی در مرکز همایش‌های غدیر برگزار شد، اظهار داشت: هیئت و کانون خادم الرضا از هر فرصتی در راستای رشد و تعالی دینی، معرفت شناسی و آگاهی بخشی و نیز ارتقای بینش جوانان  استفاده می‌کند و تاکنون در این مسیر موفق بوده است.

وی در خصوص حضرت خدیجه کبری(س)، گفت: ما هر چه برای تببین ابعاد شخصیتی این بانوی اسلام تلاش کنیم باز هم کم است.

رئیس مجمع جهانی شیعه شناسی با بیان اینکه نسبت به حضرت خدیجه(س) یک دین بزرگی بر گردن همه ما است، افزود: معرفت ناقص و شاخت کم در میان جوامع مسلمان نسبت به شخصیت و منزلت چنین بانوی بزرگواری از مظلومیت‌های اهل بیت(ع) در بین جوامع مسلمان است.

وی ادامه داد: رسول گرامی اسلام(ص) در دوران زندگی خود از هر فرصتی استفاده می‌کردند تا از بزرگواری همسر خود حضرت خدیجه(س) یاد کنند و جامعه را نسبت به فداکاری‌های ایشان روشن سازند.

پیمان تصریح کرد: بارها در متون روایی شیعه و حتی اهل سنت تمجیدهایی که پیامبر(ص) از همسر خود خدیجه(س) می‌کردند آورده شده است و حتی پیامبر(ص) مکرر فرمودند که هیچ زنی به مقام و مرتبه خدیجه(س) نمی‌رسد.

وی گفت: به اندازه‌ای مرتبه حضرت خدیجه(س) بالا است که ابا عبدالله الحسین(ع) و به تأسی از ایشان حضرت سجاد(ع) وجود این بانوی بزرگوار را در کنار رسول اکرم(ص) مایه افتخار می‌دانستند.

رئیس مجمع جهانی شیعه شناسی عنوان کرد: اولین بانوی مسلمان آنقدر بزرگ است که نمی‌توان همه ابعاد شخصیتی و بزرگواری‌هایش را در یک سخنرانی بیان کرد، در شعر متجلی کرد و در مقاله‌ای گنجاند.

وی با اشاره به اینکه نویسندگان و محققان باید در راستای شناساندن ابعاد شخصیتی حضرت خدیجه(س) تلاش بیشتر کنند، ابراز داشت: امروز یکی از وظایف مهم حوزویان شناساندن این بانوی مکرم به نسل‌های کنونی است چون جوانان آن گونه که باید آن حضرت را نمی‌شناسند.