سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  شهرکرد- ایرنا- رئیس دانشگاه شهرکرد گفت: استادان و دانشجویان این دانشگاه هم اکنون ۱۹۰ طرح تحقیقاتی را در دست انجام دارند.

پی اچ دی آزمون : به گزارش ایرنا «شایان شامحمدی» روز پنجشنبه درنشستی با نماینده مردم شهرستان های شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی افزود: از این تعداد ۹۰ طرح مربوط به بخش صنعت و ۱۲ طرح با مشارکت دستگاه های اجرایی استان در دست اجرا است.
وی تصریح کرد: هدف اصلی ما این است که دانشگاه شهرکرد را به یک دانشگاه کارآفرین تبدیل کنیم، بر این اساس از طرح های تحقیقاتی کارآمد حمایت می کنیم.
شامحمدی از رشد ۱۰۰درصدی سرانه مقالات اعضای هیات علمی این دانشگاه خبر داد و گفت: در حالی که سرانه تولید مقالات این دانشگاه در سال ۹۳ حدود ۱٫۲ درصد بود اما این میانگین در سال ۹۵ به ۲٫۴ درصد افزایش یافته است.
رئیس دانشگاه شهرکرد با اشاره به انعقاد توافقنامه های این دانشگاه، خاطرنشان کرد: تاکنون میان دانشگاه شهرکرد و مراکز علمی داخلی ۲۵ توافق نامه و با مراکز علمی و دانشگاهی خارج از کشور پنج توافق نامه امضا شده است.
شامحمدی از کشت ۲۲ هکتار گل محمدی در اراضی دانشگاه شهرکرد خبر داد و افزود: کشت گیاهان دارویی از جمله اقداماتی است که در راستای کارآفرینی دانشگاه در دست انجام است.
وی با تاکید بر جذب اعتبارات لازم برای اجرای طرح های علمی و عمرانی دانشگاه، خاطرنشان کرد: امید است تا با همکاری نمایندگان مجلس بتوان با جذب اعتبارات لازم بستر مناسبی برای توسعه علمی استان فراهم کرد.
در این نشست عده ای از خیران نیز حضور داشتند و در خصوص چگونگی همکاری و تعامل با دانشگاه و نمایندگان مجلس در احداث واحدهای درمانی و عمرانی در این دانشگاه بحث و تبادل نظر کردند.
دانشگاه شهرکرد به عنوان دانشگاه مادر استان چهارمحال و بختیاری دارای ۳۱۰ عضو هیات علمی است که از این تعداد ۱۰۰ نفر دانشیار و استاد تمام هستند. همچنین ۸ هزار و ۲۰۰ دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.
۷۳۶۳/۲۰۹۷*شبس*۱۶۱۳