رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین تاکید کرد: علاوه بر مرکز ناباوری خصوصی که در استان داریم بر آن شدیم تا مرکز دوم ناباروری را با همکاری جهاددانشگاهی استان به شکل مشترک راه‌اندازی کنیم.

مرکز ناباروری

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران ‌(ایسنا) منطقه‌ قزوین، منوچهر مهرام رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین ظهر امروز در آیین آغاز عملیات ساخت ساختمان الحاقی مرکز آموزشی- درمانی شهید رجایی که با حضور فریدون همتی استاندار قزوین برگزار شد، اظهار کرد: استان قزوین به طور جدی با کمبود تخت بیمارستانی مواجه است و ما از ازدحام مردم در بخش اورژانس بیمارستان‎ها عذرخواهی می‌کنیم.

وی افزود: این کمبود باید در کوتاه مدت و درازمدت تامین شود که تا یک ماه آینده ۴۰ تخت بیمارستانی در بیمارستان بوعلی که مرکز بیماری‌های عفونی است به بهره‌برداری می‌رسد و تا حد زیادی از ازدحام‌ها کاسته خواهد شد.

مهرام خاطرنشان کرد: در بیمارستان ولایت نیز با تغییر کاربری‌هایی که انجام داده‌ایم موفق به ایجاد یک بخش جدید شدیم که به انتقال بخش چشم بیمارستان بوعلی به این مکان کمک خواهد کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین با اشاره به دیگر برنامه‌های کوتاه مدت برای افزایش فضا و تخت بیمارستانی اظهار کرد: در بیمارستان قدس با استفاده از فضای انبار در این مجموعه درمانی توانستیم بخش اختلالات خواب کودکان را برای نخستین بار در کشور راه‌اندازی کنیم.

این مسئول با بیان اینکه بیمارستان شهید رجایی دارای ساختمانی قدیمی است، تصریح کرد: این مرکز چندسالی است که با تمام ظرفیت خود کار کرده و ما اعتقاد داریم در حال حاضر این فضای بیمارستانی در شأن مردم قزوین نیست و باید شرایط ساختاری مناسب‌تری ایجاد شود.

مهرام گفت: ساختمان الحاقی بیمارستان شهید رجایی دارای ۱۲ هزار مترمربع زیربنا و ۷ طبقه بوده و از بخش‌های آزمایشگاه سی‌تی اسکن، ام‌آر‌آی، اورژانس، اتاق عمل، سوختگی، آی‌سی‌یوی سوختگی، ۶ بخش ۳۲ تخته و پد فرود بالگرد تشکیل شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین، طول مدت ساخت پروژه بخش الحاقی بیمارستان شهید رجایی را ۳ سال پیش‌بینی کرد و افزود: هزینه‌های این ساختمان الحاقی از منابع داخلی تامین خواهد شد و در صورت بروز مشکل پشتیبانی تسهیلاتی در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه ساخت بخش الحاقی بیمارستان شهید رجایی کمبود تخت در برخورد با حوادث و سوانح را جبران می‌کند، خاطرنشان کرد: نیروهای لازم برای این بخش جذب شده است و تعدادی از این افراد در حال گذراندن دوره‌های آموزشی تکمیلی هستند.

مهرام تصریح کرد: درصدد هستیم تا عمل پیوند کلیه را به طور جدی در استان شروع کرده و این موفقیت را در سطح سایر پیوند‌ها توسعه دهیم، همچنین باید عمل پیوند و کاشت حلزون گوش را گسترش داده تا جایی که هیچ نوزاد ناشنوای مادرزادی در استان نداشته باشیم.

ساخت مرکز رادیوتراپی استان با کمک خیران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین اظهار کرد: علاوه بر مرکز ناباوری خصوصی که در استان داریم بر آن شدیم تا مرکز دوم ناباوری را با همکاری جهاددانشگاهی به شکل مشترک راه‌اندازی کنیم.

این مسئول با اشاره به ساخت بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی در قزوین مطرح کرد: این بیمارستان با مساعدت استانداری و با همت دانشگاه علوم پزشکی استان ساخته خواهد شد.

مهرام به ساخت مرکز رادیوتراپی استان با کمک و حمایت خیرین اشاره کرد و گفت: در استانی که هر ساله یک هزار و ۵۰۰ نفر سرطانی دارد وجود این مرکز درمانی از اولویت‌هاست، مرکز رادیوتراپی استان به ۲۱ میلیارد تومان تجهیزات نیاز دارد که با قول مساعد وزیر بهداشت از محل بودجه وزارتخانه تامین خواهد شد، بنابراین تقاضا داریم خیران تا جایی که می‌توانند به ساخت این پروژه کمک کنند.