رئیس مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی واحد لرستان از اخذ مجوز پنج دوره تک پودمان توسط این مرکز برای اولین بار در استان خبر داد.

‌مهندس مجید دریکوند در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، اظهار کرد: برای اولین بار در لرستان و در بین تمامی مراکز علمی کاربردی استان مجوز پنج دوره تک پودمان را توانستیم اخذ کنیم.

وی با بیان اینکه از اولین مراکز جهاد دانشگاهی بودهایم که موفق به اخذ مجوز شدیم، اضافه کرد: دورههای آموزشی تک پودمان، نوعی آموزش‌ مهارتی و تخصصی مورد نیاز یک شغل خاص در سطح آموزش عالی است.

دریکوند ادامه داد: این دورهها مانند دروس مقطع دار دانشگاهی پس از تایید در گروههای تخصصی به تصویب شورای برنامه ریزی آموزشی رسیده و برای آن منابع درسی آموزشی تعیین میشود.

رئیس مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی واحد لرستان عناوین دورههای تک پودمان را خدمات تخصصی کامپیوترهای خانگی و لب تاپ، نصب و تعمیر سیستمهای سختافزار رایانه، ساخت زیورآلات با سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی، برنامه نویسی مقدماتی ویندوز و اندروید ویژه تلفنهای هوشمند و تبلت، تراش هنری سنگهای قیمتی و نیمهقیمتی برشمرد.

وی هدف از راه اندازی این دورهها تبدیل مدرک‌گرایی به مهارت‌گرایی دانست و افزود: به تمام افرادی که این دوره ها را طی کنند مدرک تک پودمان دانشگاه علمی کاربردی ارایه میشود.