سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیر امور خدمات دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: از ۲ هزار و ۴۳ نفر متقاضی به هزار و ۹۳۱ نفر وام در این دانشگاه تعلق گرفته است که رقم قابل توجهی است.

حمید رضا مقامی مدیر امور خدمات دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: در سال گذشته به ۹۴ درصد افراد متقاضی، وام تعلق گرفت. همچنین به دلایلی چون تکمیل نبودن پرونده و نداشتن شرایط لازم به ۶ درصد مابقی وام پرداخت نشد.
وی تاکید کرد: از تیرماه ثبت نام سری جدید وام های دانشجویی آغاز می شود.
مدیر امور خدمات دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی افزود: وام شهریه دانشگاه علامه طباطبایی در مقطع کارشناسی، ارشد و دکتری به ترتیب ۳۰۰، یک میلیون و ۱۵۰ و دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است که از ۸۰۲ نفر متقاضی آن به ۷۶۷ نفر این وام را پرداخت کرده ایم.
مقامی ادامه داد: وام مجردی این دانشگاه ۴۲۵ و وام متاهلی برای آنهایی یک، دو و سه فرزند دارند به ترتیب ۷۲۵، ۸۷۵ و یک میلیون و ۲۵ هزار تومان است. این مبلغ برای متاهلان بدون فرزند ۵۷۵ هزار تومان است.
وی در خصوص وام های ضروری بیان کرد: ۲۰۵ نفر متقاضی این وام بوده اند که به ۱۰۳ نفر از این تعداد وام ضروری تعلق گرفته است. همچنین مبلغ این وام برای کارشناسی ۳۰۰، ارشد و دکتری هم ۵۰۰ هزار تومان است. البته وام ضروری قهرمان ۶۰۰ هزار تومان است.
مدیر خدمات امور دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: از ۱۹ نفر متقاضی وام ازدواج ۱۲ نفر آن را دریافت کرده اند که مبلغ این وام در هر سه مقطع یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.
وی بیان کرد: دانشگاه علامه ۲۵ میلیون وام به نخبگان خود می دهد. به علاوه به دانشجوهای غیر ایرانی ۵ میلیون تومان وام پرداخت می کنیم. وام بنیاد علوی هم برای مجردها ۶۰۰ و برای متاهلان ۸۰۰ هزار تومان است.
مدیر امور خدمات دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی اظهار داشت: جمعاً کل تقاضای ما ۲۰۴۳ نفر بوده است که به ۱۹۳۱ نفر وام پرداخت شده است یعنی آمار قابل توجهی در پرداخت وام ها داشته ایم.
مقامی درباره شرایط باز پرداخت وام ها اذعان داشت: دانشجویان پس از فارغ التحصیلی خود با پرداخت ۱۰ درصد وام و بقیه آن را طی دفترچه اقساط ۶۰ ماهه پرداخت می کنند. همچنین افراد با مراجعه به سایت صندوق رفاه می توانند به صورت غیر حضوری وام هایشان را پرداخت کنند.