رئیس دانشگاه محقق اردبیلی بر ضرورت افزایش مهارت در دانشجویان این دانشگاه تاکید کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اردبیل، دکتر گودرز صادقی در نشست با اعضای شورای صنفی دانشجویان این دانشگاه با بیان اینکه شورای صنفی دانشجویان مورد توجه مسئولین دانشگاه است، گفت: شورای صنفی می‌تواند در راستای کمک به دانشجویان نیازمند نیز موثر واقع شود.

وی با بیان اینکه مشابه شورای صنفی دانشجویان، شورای کارمندان نیز وجود دارد که مسائل مربوط به کارمندان دانشگاه را پیگیری می‌کند، افزود: به همین ترتیب روسای دانشکده‌ها نیز با رای مستقیم اعضای هیات علمی دانشکده‌ها انتخاب می‌شوند.

صادقی با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای رازی اردبیل در خصوص مهارت افزایی دانشجویان، گفت: شورای صنفی دانشجویان می‌تواند برای آموزش‌های مهارتی دانشجویان با این دانشگاه همکاری داشته باشد.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی همچنین خواستار اختصاص بخشی از مجموعه فن‌بازار دانشگاه به فعالیت‌های دانشجویی و شورای صنفی دانشجویان شد و افزود: با ساماندهی بوفه‌های خوابگاهها و سلف دانشجویی نیز می‌توان به طرق مختلف اداره این بوفه‌ها را در اختیار خود دانشجویان قرار داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر اسماعیل گلی مدیر امور دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه شورای صنفی دانشجویان با هدف استفاده از نظرات مشورتی دانشجویان از سال ۱۳۹۳ در دانشگاه محقق اردبیلی با برگزاری انتخابات فعال شد، افزود: با توجه به موفقیت این شورا در امور مربوطه، مدت فعالیت آنها برای یک سال دیگر تمدید شد.

وی افزود: انتخابات سالجاری نیز در اردیبهشت ماه بصورت کاملا الکترونیکی توسط سیستم گلستان برگزار شد.

گلی با بیان اینکه حرکات شورای صنفی دانشجویان باید بر اساس عقلانیت باشد، نه احساسات، اظهارامیدواری کرد: شورای صنفی جدید نیز همانند شورای قبلی، با عقلانیت و منطق با همکاران دانشگاه تعامل داشته باشد.