سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون آموزشی وزیر علوم از اعلام نتایج رتبه بندی دانشگاه‌ها و موسسات غیرانتفاعی در هفته‌های آتی خبر داد.

مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزیر علوم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان درباره سطح بندی دانشگاه‌های دولتی اظهار کرد: سطح بندی دانشگاه‌های دولتی تمام شده و پس از تایید وزیر علوم ابلاغ می شود.
وی با بیان اینکه رتبه بندی نهایی دانشگاه ها و موسسات غیر انتفاعی نیز در حال جمع بندی است و احتمالا طی هفته‌های آینده اعلام می شود، افزود: نتایج سطح بندی دانشگاه‌های دولتی نیز قبل از مهرماه اعلام شده و جزییات آن بعد از انتشار نتایج، اعلام می شود.
شریعتی نیاسر در مورد حذف واژه غیرانتفاعی از نام موسسات بیان کرد: برای این موضوع چندین مورد مکاتبه بین وزارت علوم و شورای عالی انقلاب فرهنگی صورت گرفت که بعد از طرح ایرادات، با بازنگری و بررسی، نتیجه مجددا به شورا منعکس شد.
وی افزود: منتظر هستیم که این موضوع در دستور کار شورا قرار بگیرد.
معاون آموزشی وزارت علوم درباره شهریه دانشگاه‌های دولتی در سال تحصیلی جدید اظهار داشت: هرچند که درباره شهریه، طبق ابلاغ وزارت علوم به دانشگاه‌ها، هیات امنای آنها تصمیم می گیرند اما وزارت علوم تصمیمی بر افزایش شهریه دانشگاه‌های دولتی در سال تحصیلی جدید ندارد.