سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  آنکارا – ایرنا – ابراهیم طاهریان سفیر ایران در ترکیه در حاشیه مراسم جشن گرامیداشت مقام دانشجویان نخبه و ضیافت افطار در محل شورای آموزش عالی جمهوری ترکیه، از ظرفیت های درخور توجه علمی، آموزشی و تحقیقاتی دو کشور خبر داد.

پی اچ دی آزمون : به گزارش ایرنا، وی به دعوت پروفسور یکتا سراج رئیس شورای آموزش عالی جمهوری ترکیه در این مراسم که با حضور سفرای پاکستان، افغانستان و ترکمنستان برگزار شد، حضور یافت.
در حاشیه این مراسم سفیر ایران به طور جداگانه با پروفسور سراج دیدار و با وی در مورد روند رو به توسعه همکاری های علمی، آموزشی و تحقیقاتی میان دو کشور گفت و گو کرد.
طاهریان با اشاره به ظرفیت های وسیع و درخور توجه علمی، آموزشی و تحقیقاتی ایران و ترکیه گفت: همکاری میان دانشگاه ها، پارک های علمی و فناوری و موسسات علمی – تحقیقاتی ما آینده روشنی را برای توسعه و پیشرفت علمی دو کشور در عرصه های مختلف فراهم خواهد کرد.
وی افزود: موسسات علمی ایران آماده مشارکت و همکاری همه جانبه با موسسات علمی، آموزشی و تحقیقاتی ترکیه برای اجرای پروژه های مشترک علمی، آموزشی و فناوری هستند.
پروفسور سراج نیز در این دیدار با اشاره به سفر اخیر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ایران به ترکیه گفت: در این سفر توافق های خوب و جامعی در زمینه گسترش مناسبات علمی، آموزشی و پژوهشی به خصوص در حوزه مراکز علمی، تحقیقاتی و پارک های علمی فناوری بین دو کشور منعقد شد و ما به آینده روشن همکاری های علمی میان ایران و ترکیه امیدواریم.
وی افزود: کار مشترک میان مراکز علمی و دانشمندان و دانش پژوهان دو کشور و اجرای پروژه های مشترک علمی – فناوری نیازمند خواست و اراده دوجانبه است و امیدواریم اراده موجود باعث شود آنچه روی کاغذ میان مان نوشته شده هر چه سریعتر جنبه عمل به خود گیرد.
وی یادآور شد که در این مسیر قطعا پیگیری، تماس و مراوده دائمی سطوح عالی هیات های علمی دو کشور، امکان رسیدن به اهداف مان را مهیا و سهل الوصول خواهد کرد.
در پایان این مراسم به جمعی از دانشجویان نخبه ایرانی و خارجی، جوایزی از طرف رئیس شورای آموزش عالی ترکیه اعطا شد.
خاورم**۹۱۰۹**۱۱۴۴