سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران – ایرنا – معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اذعان به اینکه، در حال حاضر ارائه آمار و ارقام در حوزه علم و فناوری از یک پراکندگی و ناهماهنگی برخوردار است، گفت: آمار حوزه علم و فناوری همگرا و هماهنگ می شود.

پی اچ دی آزمون : به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، وحید احمدی عصر چهارشنبه در حاشیه یکصد و چهل و دومین جلسه کمیسیون دائمی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری(عتف) در جمع خبرنگاران، یکی از مباحث مطرح شده در نشست امروز این شورا را طرح پایش و ارزیابی آمار علم و فناوری ارائه شده از سوی دستگاه های مختلف عنوان کرد.
وی با تاکید براینکه، این آمارها بعنوان یک مبنای رسمی مورد استفاده تصمیم گیران سطوح عالی کشور قرار می گیرد، گفت: متاسفانه در حال حاضر این آمار و ارقام های ارائه شده از همگرایی لازم برخوردار نیست.
دبیر شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری افزود: بعنوان مثال در حوزه یونسکو گزارشات و آمارهای مختلفی از سوی دستگاه ها، موسسات و مجموعه های مرتبط در کشورتهیه می شود که برای یکدست شدن و هماهنگ شدن این آمارها آئین نامه ای تنظیم و بحث های کارشناسی نیز در کنار آن شکل گرفته است.
وی اضافه کرد:برای تنظیم آئین نامه همگرایی و هماهنگی در آمار علم و فناوری کشور شاخص ها و معیارهای جوامع پیشرفته در این حوزه مطالعه و مورد ارزیابی قرار گرفته است.
ادامه دارد…
**۱۸۳۶**۱۴۴۰