دکتر سروش علیمرادی دانشیار دانشگاه صنعتی اصفهان و دبیر علمی جشنواره منطقه‌ای اختراعات کوهرنگ بنیاد نخبگان استان اصفهان شامگاه گذشته پس از دو سال تحمل بیماری صعب العلاج دار فانی را وداع گفت.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار علمی ایسنا، پیکر استاد سروش علیمرادی، ظهر امروز طی مراسمی از در منزلش واقع در کوی استادان دانشگاه صنعتی اصفهان تا بیت الحسین کوی استادان تشییع شد. 

در این مراسم رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، هیات رییسه، اساتید و کارمندان دانشگاه صنعتی اصفهان حضور داشتند. همچنین قرار است مراسم تشییع جنازه وی در زادگاهش شیراز برگزار شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر سروش علیمرادی استادیار دانشگاه صنعتی اصفهان، دوره کارشناسی خود را در سال ۱۳۶۵ و دوره کارشناسی ارشد آمار را در سال ۳۸ از دانشگاه شیراز دریافت کرد و برای ادامه تحصیل به کانادا عزیمت کرد و در رشته آمار در دانشگاه کارلتون ادامه تحصیل داد.

 

وی از سال ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۰ به مدت ۴ سال مدیرکل امور آموزشی دانشگاه صنعتی و از سال ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۳ رییس مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بود.

علیمرادی همچنین از سال ۱۳۸۷ به مدت ۶ دوره در سمت دبیر جشنواره طرح کسب و کار دانشجویان دانشگاه‌های استان اصفهان مشغول به فعالیت بوده و  در سال ۹۰ نیز مسؤولیت دبیر علمی جشنواره منطقه‌ای اختراعات کوهرنگ بنیاد نخبگان استان اصفهان را پذیرفت.

وی از سال ۸۶ به مدت ۷ دوره دبیر جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی بوده و از همین سال تاکنون نیز به ریاست مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی اصفهان و مشاور بنیاد نخبگان استان اصفهان در امر تجاری سازی اختراعات از سال ۹۰ را برعهده داشته است.

دکتر علیمرادی در زمان حیات خود موفق به دریافت لوح تقدیر بهره‌وری از مجتمع فولاد مبارکه در رابطه با یکی از طرح‌های پژوهشی و پژوهشگر برگزیده دانشگاه در سال ۸۴ در رابطه با طرح‌های خارج دانشگاه شده است.

دانشیار دانشگاه صنعتی اصفهان در زمان حیات خود با راهنمایی ده‌ها رساله کارشناسی ارشد، ارائه مشاوره به بیش از ۲۰ رساله کارشناسی ارشد و دکتری و ارائه دوره‌های مختلف آموزش آمار و روش تحقیق آماری برای کارشناسان صنایع به جامعه علمی خدمت کرده است.

وی پس از تحمل بیماری صعب‌العلاج شب گذشته دارفانی را وداع گفت.

دکتر محمود شیخ زین‌الدین معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگار علمی ایسنا، با بیان این که دکتر علیمرادی دانشیار دانشکده ریاضی دانشگاه صنعتی اصفهان بوده است، گفت: وی در مرکز رشد شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان نیز فعالیت داشته، ضمن آن که به مدت ۷ سال به عنوان دبیر شورای فن آفرینی شیخ بهایی نیز مشغول به فعالیت بوده است.

دکتر علیمرادی در دهمین جشنواره شیخ بهایی

وی افزود: وی از جمله رزمندگان اسلام نیز بوده که اعتقاد قلبی فراوانی به اهل بیت داشته است.

شیخ زین الدین با تاکید بر این که دکتر علیمرادی در حوزه فناوری نیز عاشقانه فعالیت می‌کرده است، ادامه داد: وی المپیاد طرح و کسب دانشجویی را راه‌اندازی کرد؛ ضمن آن که در برگزاری جشنواره شیخ بهایی منطقه‌ای نیز تلاش بسیاری داشته است.

معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید بر این که دکتر علیمرادی نعمت الهی برای جامعه علمی و فناوری کشور بوده است، ضایعه درگذشت وی را به خانواده وی و جامعه علمی تسلیت گفت.

خبرگزاری دانشجویان ایران نیز درگذشت این استاد برجسته را به خانواده و دوستداران استاد و جامعه علمی و دانشگاهی کشور تسلیت می‌گوید.