رییس دانشگاه صنعتی جندی‌ شاپور دزفول با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان این دانشگاه و سازمان آب و برق خوزستان، گفت: این تفاهم‌نامه که به قراردادی با ارزش ۶۰۰ میلیون تومان تبدیل خواهد شد، یک نقطه شروع و جهش برای ارتباط میان دانشگاه با صنعت استان است.

دانشگاه جندی شاپور

دکتر محمدرضا عصاری در گفت‌وگو با خبرنگار علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه خوزستان، اظهار کرد: تفاهم‌نامه همکاری با سازمان آب و برق خوزستان در راستای حرکت به سوی دانشگاه‌های نسل سوم و ورود به فعالیت‌های پژوهشی تأثیرگذار در سطح جامعه و محیط پیرامون در حوزه‌های آب، نیروگاه‌های برق‌آبی و انرژی‌های نو و در گستره فعالیت‌های دو سد و شبکه آبیاری دزفول منعقد شده است و در آینده نزدیک به قرارداد تبدیل خواهد شد.

وی با بیان این‌که نگاه سازمان آب و برق استان نسبت به ورود دانشگاه‌ها به فعالیت‌های تحقیقاتی صنعتی قابل تقدیر است، تصریح کرد: ورود دانشگاه به صنعت موجب هم‌افزایی و ارتقای هر دو بخش می‌شود؛ تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه با سازمان آب و برق که به قراردادی با ارزش ۶۰۰ میلیون تومان تبدیل خواهد شد، یک نقطه شروع و جهش برای ارتباط میان دانشگاه و صنعت استان است.

رییس دانشگاه صنعتی جندی‌شاپور دزفول ادامه داد: تفاهم‌نامه‌های همکاری با صنعت اقدامی نو و حرکتی رو به جلو است که می‌تواند زمینه‌ساز توسعه فعالیت‌های پژوهشی و ارتباط دانشگاه با صنعت باشد؛ رهبر انقلاب شعار امسال را “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” نهادند و با اقدامات انجام‌ شده تمهیدات اقتصاد مقاومتی پیش‌بینی شده است. امسال به دنبال عمل هستیم که زمینه‌ساز تحقق اقتصاد مقاومتی است.

عصاری با اشاره به ظرفیت‌های این دانشگاه برای فعالیت در حوزه‌های صنعتی، گفت: زیرساخت‌های دانشگاه صنعتی جندی‌شاپور دزفول در حوزه‌های آب، انرژی و انرژی‌های نو تقویت شده است؛ همچنین بنیه علمی دانشگاه در زمینه آب توانمند و قوی است و در حوزه انرژی نیز در قالب تولید علم، سال گذشته مقالات خوبی از سوی اساتید دانشگاه در مراجع معتبر جهانی به چاپ رسیده است.

وی ادامه داد: این موارد بیانگر توان علمی دانشگاه برای ورود به فعالیت‌های کاربردی است؛ البته این سطح ارتباط هنوز کافی نیست و تلاش شده با برگزاری دوره‌های مهارت‌آموزی نیازهای صنایع همجوار شناسایی و مورد پژوهش قرار گیرد.

رییس دانشگاه صنعتی جندی‌شاپور دزفول خاطرنشان کرد: در ۲ سال گذشته توجه ویژه‌ای به تقویت بنیه علمی و زیرساخت‌های دانشگاه شده است تا با اطمینان خاطر به حوزه‌های مختلف صنعت ورود پیدا کنیم.