کمیسیون آموزشسایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – کمیسیون آموزش ‌و تحقیقات مجلس دهم با حضور ۲۳ نفر شکل گرفت که ۷ نفر از آنان سابقه عضویت در این کمیسیون را در مجلس نهم دارند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، پرونده عضویت در کمیسیون آموزش‌ و تحقیقات مجلس دهم با تایید حضور ۲۳ نفر از نمایندگان در آن، بسته شد.

در جدول زیر بخشی از رزومه و سابقه فعالیت اعضای این کمیسیون آورده شده است:

 اسامی

حوزه انتخابیه

سابقه‌حضوردرمجلس

              سوابق و فعالیت ها

محمدرضا عارف

نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

               –

دکترای مهندسی برق، استاد دانشگاه، رئیس بنیاد امید ایرانیان، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، عضو حقیقی مجمع تشخیص مصلحت نظام، عضو پیوسته و رئیس گروه علوم مهندسی فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران، رئیس هیئت مدیره بنیاد باران، عضو شورای عالی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و مشاور عالی رئیس جمعیت هلال احمر در امور بشردوستانه، معاون اول رئیس جمهور(۱۳۸۰ تا ۱۳۸۴).

کارن خانلری

نماینده ارامنه شمال کشور

دوره نهم

دکترای مهندسی عمران سازه و دکترای تاریخ از آکادمی ملی علوم جمهوری، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد تهران، عضو هیئت علمی تمام وقت دانشکده فنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز، تدریس در رشته زبان و ادبیات ارمنی، مؤلف پنج کتاب و مونوگراف علمی به زبان‌های فارسی، ارمنی و انگلیسی.

قاسم احمدی لاشکی

نماینده نوشهر و چالوس و کلاردشت

دوره نهم

دکترای مدیریت سیاستگذاری، دبیر درس علوم اجتماعی دبیرستان‌های نوشهر، فرماندار چالوس، عضو دوره اول و دوم شورای شهر نوشهر، معاون مؤسسه آموزش عالی غیرانتفاعی کمال الملک، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نهم، عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس نهم.

اسفندیار اختیاری

نماینده زرتشتیان

ادوار هشتم و نهم

دکترای مهندسی تکنولوژی نساجی و فوق دکترای مدیریت، عضو حقیقی ستاد توسعه فناوری هوا و فضا – ریاست جمهوری، عضو شورای برنامه‌ریزی آموزشی – وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، عضو انجمن نانو فناوری ایران، عضو بنیاد ملی نخبگان – ریاست جمهوری، رئیس کمیته پژوهش و فناوری – مجلس شورای اسلامی، عضو انجمن مخترعان ایران.

 

اسدالله عباسی

 

 نماینده املش و رودسر

 

 ادوار هفتم و هشتم

وزیر سابق تعاون، کار و رفاه. معاونت توسعه و مدیریت منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تدریس در مراکز آموزشی، مراکزتربیت معلم و ضمن خدمت فرهنگیان، عضو هیئت امنای دائمی دانشگاه گیلان، عضو شورای راهبردی ستاد تحول بنیادین آموزش و پرورش، عضو شورای راهبردی مرکز پژوهش‌های مجلس، عضو کمیسیون دائمی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری، عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور، عضویت در کمیته ملی آموزش و توسعه پایدار کمیسیون ملی یونسکو در ایران، عضو کارگروه مدیریت فناوری اطلاعات (فاوا) ریاست جمهوری دولت دهم.

محمود نگهبان سلامی

نماینده خواف و رشتخوار

         دوره نهم

دانشجوی دکترای روانشناسی تربیتی، مشاور آموزش و پرورش استان البرز.

محمد قمی

نماینده پاکدشت

ادوار سوم،چهارم، پنجم، ششم و هفتم

عضو هیئت رئیسه مجلس (۱۳۷۸ تا ۱۳۸۲)، رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند.

فریده اولاد قباد

نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

      –

کارشناس ارشد علوم اجتماعی، مدرس دوره های ضمن خدمت فرهنگیان انجمن رهپویان آفتاب ( همسران شاهد)، عضویت در کمیته های آسیبهای اجتماعی و سلامت اداری

مدرس مراکز پیش دانشگاهی، مدیریت دبیرستانهای آموزشی.

سید محمد باقر عبادی

نماینده بیرجند

دوره نهم

کارشناسی ارشد الهیات، خارج فقه و اصول، عضو هئیت علمی دانشگاه.

فاطمه سعیدی

نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

         –

کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی، سابقه مدیریت در مدارس آموزش و پرورش.

سید جواد ساداتی نژاد

نماینده آران و بیدگل و کاشان

          –     

 

دکترا در رشته «هیدرولیک و مهندسی هیدرولوژی»،دانشیار دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران، عضو هیئت علمی دانشگاه شهرکرد، عضو انجمن علمی هیدرولوژی روسیه، معاون حقوقی و پارلمانی وزارت علوم،تحقیقات و فناوری، قائم مقام مرکز رشد دانشگاه تربیت مدرس، عضو شورای فرهنگی دانشگاه تهران.

میر حمایت میرزاده

نماینده گرمی

               –

مدرس مراکز آموزش عالی، پیام نور، دانشگاه آزاد اسلامی و آموزشکده های فنی و حرفه ای، معاون آموزش نظری و مهارتی استان آذربایجان شرقی،رئیس سازمان آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، مشاور بنیاد ملی نخبگان استان آذربایجان شرقی ،معاون آموزش عمومی استان آذربایجان شرقی، عضو کمیته پژوهشی اداره کل ارشاد اسلامی، عضو شورای فرهنگ عمومی استان آذربایجان شرقی، عضو شورای تحقیقات سازمان مدیریت، عضو شورای برنامه ریزی و توسعه، عضو کمیته تالیف و ترجمه، معاون دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سما تبریز، معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی.

محمد بیرالوندی

نماینده خرم‌آباد

             –

 دکتری ادبیات فارسی و استادیار گروه ادبیات فارسی.

احد آزادی خواه

نماینده ملایر

               –

دارای تحصیلات حوزوی.

داوود محمدی

نماینده آبیک و قزوین

          دوره نهم

 فوق لیسانس حقوق جزا (جرم شناسی)، قاضی،  بازرس کل.

محمود صادقی

نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

          –

حقوق‌دان، پژوهشگر، دارای تحصیلات حوزوی خارج فقه و اصول،دانشیار رشته علم حقوق در دانشگاه تربیت مدرس، وکیل پایه یک دادگستری، دبیر کمیسیون انجمن‌های علمی ایران، رئیس هیئت مدیره مؤسسه دارایی‌های فکری و فناوری مدرس، نایب رئیس انجمن علمی حقوق مالکیت فکری ایران و عضو حقوقدان کمیته نظارت بر نشریات دانشگاهی، و عضو کمیته اخلاق پزشکی چند موسسه‌، داور جشنواره‌های خوارزمی، جشنواره فارابی، مشاور وزیر علوم از سال ۹۲ تا ۹۴.

 

جبار کوچکی نژاد

 

نماینده رشت

 

ادوار هشتم و نهم

فوق لیسانس مدیریت دولتی، رئیس آموزش و پرورش استان گیلان ، رئیس دانشکده فنی.

فرهاد فلاحتی

نماینده قائنات

رئیس پژوهش سرای قاین، معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری قاین، فرماندار زیرکوه.

محمد مهدی زاهدی

نماینده کرمان و راور

         دوره نهم

دکترای ریاضی (استاد تمام ریاضی)، وزیر اسبق علوم، سفیر ایران در مالزی، عضو هیات علمی گروه ریاضی دانشگاه تربیت مدرس، رییس آموزش و پرورش شهرستان شهر بابک، عضو شورای شهر کرمان.

 

علیرضا سلیمی

 

نماینده محلات

 

ادوار هشتم و نهم

دکترای  فقه و حقوق، استاد دانشگاه و عضو هیات علمی، مدرس حوزه، مدیر حوزه علمیه.

 

محمد جواد فتحی

 

نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

 

 

             –

 

دکتری حقوق و عضو هیأت علمی و دانشیار دانشگاه تهران، نماینده دفتر ریاست جمهوری در وزارت جهاد کشاورزی، مدیر کل بازرسی و پیگیری های ویژه سازمان تعزیرات حکومتی، قائم مقام رئیس پردیس فارابی دانشگاه تهران، رئیس دانشکده حقوق پردیس فارابی، مدیر کل حقوقی سازمان امور دانشجویان وزارت علوم،

محمد باسط دورازهی

نماینده سراوان

         –

کارشناسی ارشد زبان انگلیسی از کشور هند، سابقه تدریس در دانشگاه های آزاد اسلامی، پیام نور، علمی – کاربردی، نماینده دانشگاه ها در مسابقات  رباتیک کشور چین، اتریش و سوئیس، مشار فرماندار در امور دانشگاه، مشاور نماینده دوره نهم در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پژوهشگری.

سید محمد جواد ابطحی

نماینده خمینی شهر

     ادوار هشتم

کارشناسی ارشد حقوق خصوصی