سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران – ایرنا – رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در جمع کارگزاران نظام گفت: یکی از تاکیدات ایشان، مبحث تقویت شرکت های دانش بنیان بود که در راستای عملیاتی ساختن اقتصاد مقاومتی به شمار می رود.

پی اچ دی آزمون : حضرت آیت الله خامنه ای روز گذشته(سه شنبه) در دیدار سران سه قوه، مسئولان و کارگزاران نظام، مدیران ارشد دستگاه های مختلف و عناصر فعال سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، افزایش توانمندی های اساسی را موجب مصونیت و اقتدار ملت و کشور خواندند و بر حمایت از شرکت های دانش بنیان تاکید داشتند.
همچنین رهبر معظم انقلاب در بخش دیگری از فرمایشاتشان «پیشرفت های علمی» را دومین توانمندی اساسی کشور عنوان کردند.
سیداحمدرضا معتمدی روز چهارشنبه در همین زمینه به خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا گفت:‌ مراکز علمی و آموزشی از جمله بخش هایی است که پس از انقلاب رشد بسیار مناسب و مطلوبی در حد و اندازه های بین المللی داشته اشت.
وی افزود: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی فقط ۲۰۰ هزار دانشجو که عمدتا هم در مقطع کارشناسی بودند در کشور وجود داشت اما اکنون بیش از چهار میلیون و ۸۰۰ هزار دانشجو در دانشگاه های کشور مشغول به تحصیل هستند.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد: این رشد چه از لحاظ کمی و چه از منظر کیفی قابل مقایسه با ۳۴ سال گذشته نیست.
وی ادامه داد: مراکز تحقیقاتی نیز در کشور رشد بسیار مطلوبی داشته اند بگونه ای که اکنون برخی مراکز علمی کشور هم اندازه و در سطح کشورهای پیشرفته دنیا هستند.
معتمدی یادآور شد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند، دانشگاه های نسل سوم در برهه کنونی بسیار مهم هستند و نقش تاثیرگذاری در اقتصاد کشورها ایفا می کنند.
وی خاطرنشان کرد: یکی از ارکان توسعه مهم و تاثیرگذار توسعه های فناوری کشورها، شرکت های دانش بنیان هستند که نتایج علمی را به محصول تبدیل کرده و وارد چرخه اقتصادی کشور می کنند.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد: تاکیدات رهبر معظم انقلاب بر شرکت های دانش بنیان نشان از آینده نگری صحیح و علمی ایشان دارد و باید جهت گیری های دانشگاه های کشور به سمت تبدیل شدن به مراکز علمی نسل سوم باشد.
فراهنگ ** ۹۱۸۷ ** ۱۰۷۱