رئیس دانشگاه فردوسی مشهدبا اشاره به اهمیت المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان گفت: لازم است همانگونه که به کیفیت و اهمیت ابعاد اجرایی این رویداد پرداخته می‌شود، نگاه و توجه مضاعفی نیز به  مباحث فرهنگی آن شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از گروه دریافت خبر ایسنا- منطقه خراسان، دکتر محمد کافی در هشتمین جلسه ستاد برگزاری سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان سراسر کشور افزود: سالی که در آن هستیم به فرموده مقام معظم رهبری سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نام دارد و ما باید این موضوع را در همه ابعاد اجرایی خود مبنا قرار دهیم و برنامه‌ریزی‌ها و عملکردهایمان در کلیه شئون اجرایی و برنامه‌ریزی‌ها نشأت گرفته از این موضوع باشد.

وی با اشاره به راه حل مشکلات و موانع موجود احتمالی افزود: راه غلبه بر مشکلات استفاده از همه ظرفیت‌های دانشگاه و خلاقیت‌های موجود در این جامعه بزرگ است. مطمئنا با کنار هم قرار گرفتن همه بخش‌های دانشگاه که به خودی خود سرمایه بسیار شایان توجه و قابل اعتماد است، می‌توان بسیاری از نقایص را مرتفع و فرصت‌های قابل توجهی را ایجاد نمود.

سرپرست سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور همچنین با تاکید بر استفاده حداکثری ظرفیت‌های موجود دانشگاه عنوان کرد: باید تمام همت خود را بکار گیریم تا با بسیج توانمندی‌ها و امکانات موجود دانشگاه، المپیادی با کیفیت و رضایت‌بخش  برگزار نماییم . همچنین سعی خواهیم کرد با پیگیری‌های بیشتر و مدیریت بهینه منابع موجود المپیادی خوب و عالی را با کمک دست‌اندرکاران المپیاد رقم بزنیم .

وی در خصوص حضور کاروان ورزشی دانشگاه فردوسی در این المپیاد خاطرنشان کرد: اگرچه حضور همراه با موفقیت و کسب سکوهای قهرمانی مهم است، اما مهمتر از آن رعایت اخلاق و به‌جا آوردن آداب میهمان‌نوازی از سوی کاروان ورزشی دانشگاه ماست.

در این جلسه دکتر طاهری، دبیرکل اجرایی سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کل کشور، با اشاره به فعالیت‌ها و اقدامات صورت گرفته در خصوص برگزاری المپیاد گفت: با کوشش‌های انجام شده اعضای ستاد برگزاری از آمادگی ۸۰ درصدی برخوداریم و در طول یک ماه باقی مانده نیز سعی خواهیم داشت آمادگی را به حداکثر ممکن برسانیم.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در بخش‌های مختلف برای رفاه بیشتر میهمانان و برگزاری کیفی این المپیاد، اظهار کرد: برای اولین بار در این المپیاد از سیستم جامع رخدادهای ورزشی دانشگاه‌های سراسر کشور بهره‌برداری می‌شود و برنامه توجیهی آموزشی سرپرستان کاروان‌های دانشگاه به صورت مجازی انجام خواهد شد که  این خدمات با همت و خلاقیت همکاران مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه عملیاتی شده است.

در این جلسه حجت‌السلام والمسلمین صالحی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی، در ادامه عنوان کرد: همچنان که مباحث اجرایی این رویداد محل دقت است، باید مسایل فرهنگی این المپیاد نیز مورد توجه خاص باشد. هرچند که نفس برگزاری این اجتماع بزرگ ورزشی خود یک عمل فرهنگی است، اما پرداختن و برنامه‌ریزی‌های مناسب فرهنگی در این المپیاد که در کنار مرقد هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت برگزار می‌شود، حائر اهمیت ویژه است.