کمیته راهبری تدوین برنامه‌های راهبردی ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز در توسعه صنعت اسباب بازی تشکیل شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، در نخستین جلسه کمیته فکری صنعت اسباب‌بازی، با توجه به اهمیت صنعت اسباب بازی‌ و پتانسیل اثرگذاری آن در رشد و ارتقای اقتصادی و فرهنگی کشور، موضوع توسعه صنعت اسباب‌بازی در دستور کار ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار گرفت.

در جلسه مذکور که با حضور موثر منتخبی از تولیدکنندگان صنعت و کارشناسان حوزه بازی و اسباب بازی برگزار شد، معرفی کلی ساختار، فعالیت‌ها و انواع حمایت‌های ستاد نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین ارائه مسائل و موضوعات اصلی حوزه صنعت اسباب بازی کشور در حوزه‌های ایده و طراحی، تولید، توزیع و ترویج مطرح شد.

در این جلسه اظهارنظرهایی از سوی تولیدکنندگان اسباب بازی و فعالین صنعت در رابطه با مشکلات و موانع پیش روی خود مطرح شد.

بر اساس اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، از جمله پیشنهادات مهم در همین حوزه می‌توان به  نبود تمرکز و توجه به حوزه صنف اسباب‌بازی سازان، پرداختن ستاد به حوزه بازی‌گونه‌سازی به دلیل اهمیت آن و داشتن سنخیت با حوزه فناوری، توجه به مهندسی نیاز و مهندسی طراحی صنعتی در بخش‌های توزیع و تولید اسباب‌بازی اشاره کرد.

دیگر پیشنهادات ارائه شده نیاز به توجه و تمرکز دولت بر بسترسازی و ایجاد زیرساخت در زمینه صنعت اسباب بازی، عدم توسعه صنعت اسباب بازی با نگاه از بالا به پایین، توجه به توسعه صنعت اسباب‌بازی در ارتباط موثر و اثرگذاری اسباب‌بازی و لوازم کمک آموزشی بر شیوه‌های آموزش معلمان و یادگیری دانش‌آموزان و  در نظر گرفتن پارامترهای تشویقی و حمایتی از تولیدکنندگان اسباب بازی بومی است.

سلسله جلسات کمیته مذکور به صورت منظم و با همکاری خبرگان و متخصصان صنعت اسباب‌بازی برگزار خواهد شد تا با همفکری ایجاد شده، عوامل اهرمی و کلیدی در صنعت اسباب بازی‌ کشور احصاء و ضمن تحلیل عوامل درونی و بیرونی، راهبردهای موثر در جهت رشد صنعت مبتنی بر فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان تدوین شود.