نایب رییس کارگروه واکسن ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از انتقال فناوری واکسن‌های مورد نیاز ایران از دیگر کشورها به ایران خبر داد.

واکسن فلج اطفال

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، بهمن عابدی کیاسری با اعلام این خبر گفت: یکی از اولویت‌های کارگروه در سال جدید کمک به انتقال فناوری واکسن‌های مورد نیاز ایران از خارج کشور شامل واکسن Hib، پنتاوالان، روتاویروس، پاپیلومای انسانی و واکسن‌های نوترکیب دامی است.

وی افزود: البته ما تنها واردکننده فناوری واکسن از دیگر کشورها نیستیم، بلکه امسال به انتقال فناوری برخی از واکسن‌های تولیدی کشور به کشورهای درخواست کننده نیز ورود خواهیم کرد.

به گفته عابدی، از دیگر اقدامات مهم این کارگروه در سال جاری کمک به انتقال بسته حمایتی شامل برند، نام تجاری و کمک‌های تکنیکی از مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی به شرکت‌های فعال در حوزه واکسن در کشور است.

نایب رییس کارگروه واکسن ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری یکی از مهم‌ترین دستور کارهای کارگروه را توسعه شرکتهای دانش بنیان در حوزه واکسن عنوان کرد و گفت: امسال تلاش خواهیم کرد که  تعداد شرکت‌های مستقر در مراکز رشد را به ۶۰ شرکت افزایش دهیم و از فعالیت شرکت‌های خصوصی حمایت کنیم.

وی تصریح کرد: کمک به راه‌اندازی خطوط تولیدی جدید در داخل و خارج از کشور با جلب سرمایه گذاری داخلی و خارجی نیز یکی از اقداماتی است که در سال جاری پیگیری خواهیم کرد.   

عابدی کمک به انتقال فناوری از موسسه رازی به شرکت‌های خصوصی و کمک به افزایش تعداد شرکت‌هایی که موفق به کسب عنوان دانش‌بنیان شده اند را نیز جزء اولویت‌های کارگروه دانست.