سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مشاور عالی سازمان سنجش گفت: نتایج اولیه آزمون ناپیوسته کارشناسی ارشد سال ۹۵ از ساعت ۱۲ امروز بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت.

 

مشاور عالی سازمان سنجش در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوانگفت: بر اساس برنامه زمان بندی اعلام شده نتایج اولیه آزمون ناپیوسته کارشناسی ارشد سال ۹۵ کلیه داوطلبان شرکت کننده در جلسه آزمون به صورت کارنامه تنظیم و از ساعت ۱۲ امروز ۲۵ خرداد ۹۵ بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت.
مشاور عالی سازمان سنجش در ادامه عنوان کرد: کلیه داوطلبان برای اطلاع از وضعیت علمی و نتیجه می توانند به سایت سازمان سنجش مراجعه و با وارد کردن شماره داوطلبی و شماره شناسنامه و تاریخ تولد از نحوه پذیرش خود در دانشگاه مطلع شوند. 
وی تاکید کرد: داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شدند ضرورت دارد تا ۳۰ خرداد ۹۵ لغایت ۲ مرداد ۹۵ نسبت به تکمیل فرم تقاضانامه اقدام کنند. 
توکلی اظهار داشت: اطلاعیه اولیه درباره نتایج اولیه برای داوطلبان مجاز به انتخاب رشته از ساعت ۱۲ امروز بر روی سایت قرار خواهد گرفت. 
وی اظهار کرد: دفترچه راهنما شامل شرایط، ضوابط و قوانین پنج شنبه ۲۷ خرداد بر روی سایت قرار می گیرد. 
مشاور عالی سازمان سنجش اظهار کرد: برای شرکت در این آزمون ۷۶۱ هزار و ۲۳۷ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد ۳۹۲ هزار و ۵۵۹ نفر زن و ۳۶۸ هزار و ۷۱۴ نفر مرد هستند. 
توکلی ادامه داد: از تعداد ۷۶۱ هزار و ۲۳۷ نفر ثبت نام کننده در این آزمون ۶۸ هزار و ۵۴۸ داوطلب علاقمندی خود را اعلام نمودند. با توجه به آمار داوطلبان ثبت نام کننده و آمار علاقمندی ۶۸ هزار و ۵۲۸ داوطلب برای برگزاری آزمون و ۸۲۹ هزار و ۸۲۱ کارت صادر گردید. 
وی اظهار کرد: آزمون ناپیوسته سال ۹۵ در صبح و بعد از ظهر  16 و ۱۷ اردیبهشت ۹۵  در ۶۶ شهر و  148 حوزه برگزار شد که تعداد ۷۶۱ هزار و ۲۷۳ نفر حاضر و تعداد ۵۶۶ هزار و ۱۵۸ داوطلب غایب و از تعداد ۵۶۶ هزار و ۱۵۸ داوطلب در جلسه امتحان حاضر شدند.
وی ادامه داد: از ۵۶۶ هزار و ۱۵۸ نفر داوطلب حاضر در جلسه امتحان  444 هزار و ۵۳۹ نفر مجاز به انتخاب رشته شدند، که تعداد ۲۲۴ هزار و ۳۸۸ نفر زن و ۲۲۰ هزار و ۱۵۱  مرد هستند.