بر اساس نتایج بدست‌آمده از پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، دکتر مهناز مهرابی‌زاده هنرمند عضو هیأ‌ت‌ علمی دانشگاه شهید چمران اهواز در میان ۳۰ محقق پرتولید کشور در حوزه علوم انسانی قرار گرفت.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، بر اساس اطلاعات پایگاه ISC ، دکتر مهناز مهرابی‌زاده هنرمند در این فهرست رتبه پانزدهم برترین محققان علوم انسانی کشور را به خود اختصاص داد که سهم این محقق از کل تولیدات علوم انسانی کشور ۰٫۰۹ درصد بوده است.

وی عضو هیأت‌علمی دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه شهید چمران اهواز و زاده کرمان است و تحصیلات ابتدایی و دبیرستانی خود را در همین شهر به پایان رساند. دکتر مهرابی‌زاده هنرمند مدرک کارشناسی خود را در سال ۱۳۵۲ در رشته روانشناسی از دانشگاه الزهرا، مدرک کارشناسی ارشد را در سال ۱۳۵۷ در رشته روانشناسی از دانشگاه اُکلاهما در نورمن و مدرک دکتری خود را نیز در سال ۱۳۷۵ در رشته روانشناسی از دانشگاه تربیت مدرس اخذ کرد و  از سال ۱۳۵۷ در دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه شهید چمران مشغول به تدریس شد.

ترجمه و چاپ کتاب‌های روانشناسی فیزیولوژیک، ساخت و تحلیل پرسشنامه، ترجمه کتاب تکلیف خانه، ترجمه کتاب نقش والدین در آموزش کودکان، طراحی کلاس‌های سازنده، سازمان‌دهی تدریس و اختلالات شخصیت و همچنین تألیف و چاپ کتاب‌های کمال‌گرایی مثبت/کمال‌گرایی منفی، اضطراب امتحان و شیوه‌های مقابله با آن، راهنمای مداخله شناختی – رفتاری در کودکان مبتلا به بیماری‌های مزمن از سوابق پژوهشی این محقق برجسته است.

ارائه  100 مقاله در کنگره‌ها و همایش‌های علمی داخلی و خارجی، چاپ ۱۹۱ عنوان مقاله در مجلات علمی‌ پژوهشی، راهنمایی و مشاوره چندین رساله دکتری و کارشناسی ارشد و کسب عنوان استاد نمونه کشوری در سال ۸۷ – ۸۶ از دیگر سوابق دکتر مهرابی‌زاده هنرمند است.