سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران – ایرنا – نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۵، از ساعت ۱۲ امروز(سه شنبه) در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.

پی اچ دی آزمون : به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا، بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده، نتایج اولیه آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۵ تمامی داوطلبان شرکت کننده در جلسه آزمون، بصورت کارنامه تنظیم و کارنامه مذکور از دقایقی قبل بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی Sanjesh.org قرار گرفت.
بر اساس اعلام سازمان سنجش آموز کشور، داوطلبانی که بر اساس مندرجات کارنامه مجاز به انتخاب رشته شده اند لازم است از روز یکشنبه ۳۰ خرداد ماه تا روز چهارشنبه دوم تیر ماه نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته خود از طریق سایت سازمان اقدام کنند.
همچنین دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی(دفترچه شماره ۲) این آزمون شامل شرایط، ضوابط و ظرفیت پذیرش رشته ها است از روز پنجشنبه هفته جاری بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت.
در این آزمون ۷۶۱ هزار و ۲۷۳ داوطلب ثبت نام کرده بودند که از این تعداد ۳۹۲ هزار و ۵۵۹ نفر زن و ۳۶۸ هزار و ۷۱۴ نفر مرد بودند.
بر اساس اعلام سازمان سنجش، از مجموع ۱۲۷۳ داوطلب ثبت نام کننده در این آزمون تعداد ۶۸ هزار و ۵۴۸ داوطلب علاقه مندی خود را به شرکت در آزمون کدرشته امتحانی دوم اعلام کرده بودند.
با توجه به آمار ثبت نام کنندگان و آمار علاقه مندان کد رشته امتحانی دوم، از این رو برای برگزاری آزمون، تعداد ۸۲۹ هزار و ۸۲۱ کارت ورود به جلسه آزمون صادر شد.
از تعداد کل افراد ثبت نام کننده، تعداد ۵۶۶ هزار و ۱۵۸ داوطلب در جلسه آزمون حاضر و ۱۹۵ هزار و ۱۱۵ نفر غایب بودند.
بر پایه این گزارش همچنین از تعداد ۵۶۶ هزار و ۱۵۸ داوطلب حاضر در جلسه آزمون تعداد ۵۱ هزار و ۴۸۸ داوطلب برای شرکت در آزمون کدرشته امتحانی دوم نیز حاضر بودند.
از مجموع ۵۶۶ هزار و ۱۵۸ داوطلب حاضر در جلسه آزمون، تعداد ۴۴۴ هزار و ۵۳۹ نفر مجاز به انتخاب رشته شده اند.
آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۵ در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۶ و ۱۷ اردیبهشت ماه در ۶۶ شهرستان و ۱۴۸ حوزه امتحانی با رقابت ۷۶۱ هزار و ۱۱۶ داوطلب برگزار شد.