رییس اداره آموزش و پرورش گچساران گفت: اولین ایستگاه هواشناسی آموزشی کشور در دبستان دخترانه صنعت نفت گچساران راه‌اندازی شده است.

ایستگاه هواشناسی

 
 
 

 

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کهگیلویه و بویراحمد، سید ظهیرالدین پورالحسینی در جمع خبرنگاران افزود: پژوهشگری می‌تواند در رشد علمی دانش آموزان تاثیر بگذارد.

رییس اداره آموزش و پرورش گچساران تصریح کرد: طرح ایستگاه هواشناسی آموزشی و مزرعه آموزش و تحقیقات دو طرح نو و تازه بودند که در این آموزشگاه اجرا شدند.

پورالحسینی عنوان کرد: در ایستگاه هواشناسی بادسنج، باران سنج، بادنما، رطوبت سنج، استین باد، دماسنج و رطوبت سنج وجود دارد.

وی ادامه داد: روزانه در دو نوبت اطلاعات این ایستگاه از سوی دانش آموزان ثبت و با اداره هواشناسی گچساران مقایسه می شد.

رییس اداره آموزش و پرورش گچساران خاطرنشان کرد: اجرای طرح های تحقیقاتی می تواند اشتیاق دانش آموزان را در فراگیری مباحث علمی بیشتر کند.

پورالحسینی بیان کرد: آموزشگاه دبستان دخترانه صنعت نفت گچساران در راستای سند تحول بنیادین درآموزش و پرورش به عنوان پایلوت برای برنامه‌های پزوهشی و تحقیقاتی در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: در یک سال گذشته تاکنون ۱۰۰ رتبه علمی در جشنواره‌ها و رقابت‌های علمی کشوری و استانی از سوی دانش آموزان و فرهنگیان گچساران به دست آمده است.