سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران – ایرنا – مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور، از انتشار نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۵ در ساعت ۱۲ امروز(سه شنبه) خبر داد.

پی اچ دی آزمون : حسین توکلی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا افزود: بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده، نتایج اولیه آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۵ تمامی داوطلبان شرکت کننده در جلسه آزمون بصورت کارنامه تنظیم و کارنامه مذکور از ساعت ۱۲ امروز(سه شنبه) روی سات سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد.
وی گفت: تمامی داوطلبان شرکت کننده در این آزمون می توانند برای اطلاع از وضعیت علمی و نیز رویت کارنامه نتیجه اولیه خود در تاریخ مذکور به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور افزود: داوطلبانی که بر اساس مندرجات کارنامه مجاز به انتخاب رشته شده اند لازم است از روز یکشنبه ۳۰ خرداد ماه تا روز چهارشنبه دوم تیر ماه نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته خود از طریق سایت سازمان اقدام کنند.
توکلی یادآور شد: اطلاعیه تکمیلی این سازمان در خصوص اعلام نتایج اولیه، انتشار دفترچه، راهنمای انتخاب رشته و نحوه انتخاب رشته داوطلبان همزمان با اعلام نتایج اولیه نیز از امروز روی سایت سازمان قرار می گیرد.
وی ادامه داد: همچنین دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی (دفترچه شماره ۲) این آزمون شامل شرایط، ضوابط و ظرفیت پذیرش رشته ها است از روز پنجشنبه هفته جاری بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: در این آزمون ۷۶۱ هزار و ۲۷۳ داوطلب ثبت نام کرده بودند که از این تعداد ۳۹۲ هزار و ۵۵۹ نفر زن و ۳۶۸ هزار و ۷۱۴ نفر مرد بودند.
وی افزود: از مجموع ۱۲۷۳ داوطلب ثبت نام کننده در این آزمون تعداد ۶۸ هزار و ۵۴۸ داوطلب علاقه مندی خود را به شرکت در آزمون کدرشته امتحانی دوم اعلام کرده بودند.
توکلی تصریح کرد: با توجه به آمار ثبت نام کنندگان و آمار علاقه مندان کد رشته امتحانی دوم، از این رو برای برگزاری آزمون، تعداد ۸۲۹ هزار و ۸۲۱ کارت ورود به جلسه آزمون صادر شد.
آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۵ در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۶ و ۱۷ اردیبهشت ماه در ۶۶ شهرستان و ۱۴۸ حوزه امتحانی با رقابت ۷۶۱ هزار و ۱۱۶ داوطلب برگزار شد.
ادامه دارد…