مشاور استاندار و سرپرست دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استان قزوین گفت: حمایت شفاف،از شرکت‌های دانش‌بنیان بهترین راهکار برای حرکت در مسیر تجاری‌سازی فعالیت‌های مراکز فناوری است.

 

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قزوین، بهنام ملکی در جلسه بررسی تجاری‌سازی محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان که در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: حمایت شفاف، مطمئن و غیر فساد آور از شرکت‌های دانش‌بنیان بهترین راهکار برای حرکت در مسیر تجاری‌سازی فعالیت‌های مراکز فناوری است.

وی در این نشست با اشاره به اهمیت ترویج و توسعه تجاری‌سازی و معرفی محصولات دانش‌بنیان در سطح جامعه خاطرنشان کرد: تجاری‌سازی و تولید محصولات دانش‌بنیان به‌طور حتم مشارکت تشکل‌های مردم‌نهاد را خواستار است.

سرپرست دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری قزوین افزود: دفتر جذب و هدایت سرمایه‌گذاری استانداری قزوین بر مبنای برنامه توسعه تولید محصولات دانش‌بنیان را که به تصویب هیات‌وزیران رسیده، در نظر دارد که در مناطق مختلف استان قزوین با هماهنگی‌های لازم و حمایت از تشکل‌های مردمی برای پیشبرد برنامه‌های تجاری‌سازی فناوری‌های دانش‌بنیان و هدایت سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری در زمینه فناوری دانش‌بنیان فراهم و زمینه گفت‌وگو و همکاری را با تشکل‌های مردم‌نهاد شکل دهد.

ملکی تصریح کرد: در شرایط پسا برجام، یکی از مأموریت‌های اصلی همه دستگاه‌های دولتی و نهادهای عمومی، تلاش هوشمندانه و برنامه محور برای مدیریت فرصت‌ها و تهدیدات دوران پسا تحریم به نفع شکل‌گیری اقتصاد و جامعه دانش‌بنیان است و پسابرجام فرصت طلایی برای شتاب‌دهی تولیدات دانش‌بنیان و اشتغال متخصصان و مخترعان است.

وی در ادامه با بیان اینکه، بدون استفاده از فناوری‌ها در اقتصاد جهانی حرفی برای گفتن نخواهیم داشت، ادامه داد: در بازه تحریم‌های اقتصادی، توان علمی و فناوری داخلی، بنا به نیاز روز، پیشرفت داشته و به فضاهای جدید راه پیداکرده است و هم‌اکنون در شـرایط پسابرجام باید بتوانیم درزمینه‌ محصولات و فناوری‌های شرکت‌های دانش‌بنیان، با توجه به شرایط به‌دست‌آمده، وجهـه و اعتبـار تجـاری ببخشیم.

سرپرست دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری قزوین در پایان جلسه توضیح داد: اگر فقط در زمینه‌ همین نانو تونیک اقدام و زمینه تجاری‌سازی آن فراهم شود، با توجه به گیاهی بودن محصول و تأمین تمامی مواد اولیه تولید محصول در داخل کشور، قطعاً می‌توان زنجیره اشتغال مناسبی در زمینه‌ کشاورزی و صنایع تبدیلی باارزش افزوده بالا برای استان قزوین ایجاد کرد.