سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مشاور عالی سازمان سنجش گفت: ۲۵درصد سوابق تحصیلی داوطلبان به صورت نمره کل نهایی آنان لحاظ می شود.

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش مبنی بر اینکه آن دسته از داوطلبان ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی که دیپلم خود را از سال ۱۳۸۴ به بعد اخذ کرده‌اند و امتحانات یک‌ یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی می شوند.

وی ادامه داد: سوابق تحصیلی موجود دیپلم داوطلبان سال سوم آموزش متوسطه به میزان حداکثر ۲۵ درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و به صورت تأثیر مثبت در نمره‌کل نهایی آنان لحاظ می شود.

توکلی تصریح کرد: داوطلبان دارای مدرک پیش دانشگاهی ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی و هنر که مدرک دوره پیش دانشگاهی خود را از سال تحصیلی ۹۱-۹۰ به بعد اخذ کرده‌اند و امتحانات یک یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی می شوند.

مشاور عالی سازمان سنجش اظهار کرد: سوابق تحصیلی موجود دوره پیش دانشگاهی صرفاً نمرات دروسی که به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است به میزان حداکثر ۵ درصد به نسبت سوابق‌تحصیلی موجود داوطلب و به صورت تأثیر مثبت در نمره‌کل نهایی آنان لحاظ می‌شود.

وی تاکید کرد: برای داوطلبان مشمول سوابق تحصیلی بندهای الف و ب، هر دو مورد اعمال می شود.


برچسب ها : , ,