رئیس جهاددانشگاهی خراسان‌ جنوبی، با بیان اینکه نیاز اساسی کشور ما تولید دانش است، گفت: تولید دانش تراز کشور را در سطح ملی و بین‌المللی افزایش می‌دهد.

جهاددانشگاهی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان‌جنوبی، جلال‌الدین صادقی، امروز، (۲۴ خردادماه) در دیدار با رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان، با اشاره به مبحث اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی، اقتصادی تاب‌آور و پویاست، که نمونه بارز آن را در هشت سال دفاع مقدس می‌توان دید.

وی مزیت‌های استان از جمله معدن، انرژی خورشید و باد، گیاهان دارویی دانست و افزود: وجود اساتید و دانشجویان از دیگر منابع ارزشمند در پیشرفت استان است.

رئیس جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی، در ادامه اشاره‌ای به فعالیت مراکز رشد داشت و تصریح کرد: در این مراکز نباید فقط مباحث فنی و مهندسی مطرح باشد بلکه باید پرداختن به علوم انسانی نیز در دستور کار مراکز رشد قرار گیرد.

صادقی با اشاره به پروژه جدید جهاددانشگاهی مبنی بر احداث دهکده گیاهان دارویی، اظهار کرد: احداث این دهکده نیازمند حمایت جدی مسوولان است؛ چراکه به تنهایی و عدم کمک دیگر سازمان‌ها عملیاتی نیست.

وی عنوان کرد: بخش دیگری که باید در جهاددانشگاهی استان فعال شود، ارایه خدمت با هدف کاهش هزینه‌های درمان مردم است، چراکه بخش قابل توجهی از هزینه‌های مردم را درمان پوشش می‌دهد.

رئیس جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی، تأکید کرد: در حوزه گیاهان دارویی باید به‌گونه‌ای پیش رفت تا میل مردم به سمت گیاهان دارویی و داروهای گیاهی بیشتر از داروهای صنعتی باشد.

صادقی با بیان این که جهاددانشگاهی استان در پی ایجاد مراکز درمانی تشخیص طبی با تعرفه دولتی است، یادآور شد: ایجاد این مراکز می‌تواند حجم قابل توجهی از هزینه‌های خانواده‌ها را کاهش دهد.

عقیلی، رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان جنوبی نیز به معرفی بخش‌های و اقدامات انجام گرفته توسط بسیج پرداخت.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، در پایان رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی و هیئت همراه از مرکز رشد سازمان بسیج علمی، پژوهشی استان بازدید کردند.