سامانه پژوهش‌ کار توسط پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) صبح امروز با حضور معاون آموزشی وزیر علوم رونمایی شد.

آرم پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک)

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار پژوهشی ایسنا، مریم نظری منشی طرح پژوهش‌ کار در مورد شعار این طرح گفت: شعار سامانه پژوهش‌ کار “پژوهش را در یک ایستگاه بیاموزید و بیاموزانید” است.

وی با تاکید بر این که اصلی‌ترین مسوولیت ایرانداک پایان‌نامه‌ها است، اظهار کرد: متاسفانه در حال حاضر کیفیت پایان‌نامه ها در حدی نیست که به اثربخشی برسد. به همین دلیل پیشنهاد شد آموزش‌هایی به پژوهشگران جهت ارتقاء پژوهش ارائه شود.

منشی طرح پژوهش‌کار با بیان این که تاکید این طرح روی خود توانمندی پژوهشی است، گفت: بدون خود توانمندی نمی‌توانیم به محصول خوب پژوهشی دست پیدا کنیم زیرا آنچه که در کلاس های درس ارائه می‌شود برای تولید پژوهش کافی نیست.

نظری افزود: امیدواریم استانداردهای آموزش و ارزیابی پژوهش ارتقاء پیدا کند رویکرد پژوهشگاه علوم و فناوری اطاعات این است که به سازمان‌ها و پژوهش‌کارها برای ارتقاء کارهای خود کمک کنند و مخاطب این پژوهشگاه همه پژوهش‌کاران و افرادی است که خودشان می‌خواهند از خودشان آغاز کنند.

وی درباره فضای فیزیکی و محتوایی سامانه پژوهش‌کار نیز توضیح داد: سامانه پژوهش‌کار از لحاظ فیزیکی از چند سایت بین‌المللی الهام گرفته است و محوریت اصلی دسترسی سریع و آسان برای کاربر است. از نظر محتوایی نیز این سامانه از پایگاه استیج الهام گرفته و درنگارش آن سه اصل ساده‌ نویسی، کوتاه نویسی و کامل نویسی رعایت شده است.

منشی طرح پژوهش‌کار در پایان اظهار کرد: برای اثربخش کردن سامانه‌ پژوهش‌کار بازبینی آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌های راهنمایی،‌داوری و انجام پژوهش و ارجاع به پژوهش‌ها به عنوان شیوه نامه مرجع مد نظر قرار دارد.