معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان، جزئیاتی از برنامه سفر عتبات دانشگاهیان را تشریح کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، محمد زارع معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت:برنامه هایی که برای کاروان های عتبات دانشگاهیان در نظر گرفته و اجرا می شود، شامل برنامه های فرهنگی و برنامه های اجرایی است که از دو منظر قابل بررسی است.برنامه های اجرایی و اعزام که توسط شرکت زیارتی شمسا و سازمان حج و زیارت انجام می شود و برنامه های فرهنگی که توسط ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان برنامه ریزی شده و مختص کاروان های دانشگاهی است.

زارع در خصوص مدت زمان سفر عتبات گفت:طول اقامت زائرین در کشور عراق هفت روز است که زائرین دانشجو،سه روز در نجف اشرف،سه روز کربلای معلی و یک شب در کاظمین هستند.

وی در مورد تفاوت پرواز بغداد و نجف گفت:دانشجویانی که پرواز به سمت بغداد را انتخاب می کنند، اولین شهر زیارتی آنها کاظمین،سپس کربلا و بعد نجف خواهد بود و از فرودگاه نجف به ایران باز می گردند و زائرینی که پرواز به سمت نجف را انتخاب می کنند، ابتدا وارد نجف اشرف شده و سپس به کربلای معلی و بعد کاظمین اعزام می شوند. کاروان های زمینی هم از مرزهای سه گانه مهران،شلمچه و چزابه از کشور خارج و به عراق وارد می شوند.همچنین تمامی کاروان های زمینی ابتدا به نجف اشرف، سپس کربلای معلی و بعد کاظمین اعزام خواهند شد و بازگشتشان نیز از همان مرز خواهد بود.

زارع در خصوص محل استقرار دانشگاهیان نیز گفت:با همکاری شرکت شمسا و سازمان حج و زیارت هتل های مجزا برای زائرین دانشگاهی در نظر گرفته شده و سعی می شود بهترین و قابل قبول ترین هتل ها برای زائرین باشد. البته قابل توجه است که کشور میزبان عراق است و محدودیت هایی در این زمینه دارد، اما با این وجود تلاش می کنیم امکانات شایسته ای را برای کاروان های دانشگاهی در نظر بگیریم.

وی افزود:ستاد در شهرهای مقدس کربلا و نجف نماینده خواهد داشت که بحث هماهنگی و برنامه ریزی های مختلف فرهنگی که در نجف و کربلا برگزار می شود با این نمایندگان خواهد بود.

زارع گفت :همانطور که قبلا هم اشاره شد به زائرین دانشگاهی و یک نفر همراه وام تعلق می گیرد که میزان وام در سفرهای زمینی ۱ میلیون تومان و در سفرهای هوایی یک و نیم میلیون تومان خواهد بود که بعد از قرعه کشی و ثبت نام نهایی، اعطای آن آغاز و تا سه ماه بعد از سفر هم ادامه خواهد داشت.

معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان ادامه داد:با توجه به استقبال زائرین دانشگاهی زمان ثبت نام دو روز تمدید شد و تا ۲۷ خرداد ماه در سایت لبیک ادامه دارد، اما زمان قرعه کشی تغییری پیدا نکرده و ۲۹ خرداد ماه به صورت اینترنتی برگزار می شود و نتایج آن از سایت لبیک اعلام خواهد شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از پایگاه اطلاع رسانی لبیک؛ وی در پایان خاطرنشان کرد: دانشگاهیانی که در قرعه کشی انتخاب شوند، مدت زمان لازم برای تهیه گذرنامه را خواهند داشت که باید بلافاصله بعد از قرعه کشی نسبت به تهیه گذرنامه و تحویل آن در زمان مقرر اقدام کنند.