معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان طی پیامی درگذشت حمید سبزواری، شاعر متعهد و انقلابی کشور را تسلیت گفت.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور و رییس بنیاد ملی نخبگان طی پیامی درگذشت حمید سبزواری، شاعر متعهد و انقلابی کشور را تسلیت گفت.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، در متن پیام دکتر سورنا ستاری آمده است: «نام بلند حمید سبزواری همواره بر تارک شعر متعهد خواهد درخشید و سروده‌های زیبا و پر مغز و نغز او هیچگاه از حافظه  انقلابیون مسلمان پاک نخواهد شد. روش و منش “استاد سبزواری” یادآور راه و رسم شاعرانی است  که دل و قلم خود را وقف دین خدا و ولی خدا کردند و جز برای اعتلای “کلمهاللّه ” قلم نچرخاندند و شعر نسرودند. در همراهی با ظاهر و باطن انقلاب اسلامی کمتر شاعری به پای مرحوم حمید سبزواری می‌رسد و از این حیث سزاوار است که او را غافله سالار شاعران متعهد و انقلابی و مسلمان بنامیم و در شاه نشین خانه ادبیات انقلاب اسلامی جایش دهیم. مادامی که ترنم سروده‌های او به گوش مردم خوش بیاید و احساسات ملی و دینی آنها را بر انگیزاند تا در  مسیر تحقق آرمان‌های انقلاب راسخ تر و مصمم تر شوند، سایه مرگ به سر شاعر نخواهد افتاد و او  را رهسپار دیار عدم نخواهد کرد. معنی و مفهوم نخبگی نیز همین است… اما “کل نفس ذائقه الموت” ؛ مرگ حق است و از آن گریزی نیست… از خدای منان مسئلت داریم که داغ فراغ استاد سبزواری  را بر دوستداران شعر و کلام او آسان کند و پیرمرد با صفا و با اخلاق و عارف مسلک  و  دوست داشتنی ما را از شراب رحمت خویش سیراب کند.

برای بازماندگان نیز  صبر و اجر آرزو می‌کنم. خداوند همه ما  را ببخشد و بیامرزد. ان شا ء الله».