«دومین همایش ملی توسعه پایدار دریامحور» ۶ و ۷ بهمن‌ ماه امسال در دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر برگزار می‌شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، نظر به اهمیت دریا در پیشرفت و حفظ منافع ملی، دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر «دومین همایش ملی توسعه پایدار دریامحور» را با هدف ایجاد بستر مناسب برای مشارکت و تبادل دانش و اطلاعات بین اساتید و پژوهشگران، ارائه آخرین یافته‌های علمی، ارزیابی ظرفیت‌های توسعه‌ای و در نهایت همسویی بین محققان و صاحب‌نظران حوزه دریایی ۶ و ۷ بهمن‌ ماه امسال برگزار می‌کند.

”ایجاد بستر مناسب برای مشارکت و تبادل نظر، دانش و اطلاعات بین‌ اساتید، محققان و متخصصان عرصه‌های علمی و صنعتی دریامحور”، ”آشنایی و دستیابی به آخرین یافته‌های علمی، دستاوردها و تکنولوژی روز در زمینه علوم و فنون دریایی”، ”ارزیابی ظرفیت‌های توسعه‌ای در زمینه‌های مختلف علوم و فنون دریایی” و  ”ایجاد همسویی و هماهنگی بین محققان و متخصصان در دو بخش دانشگاه و صنعت جهت گسترش همکاری و ارتباط بین دانشگاه‌ها”، مؤسسات تحقیقاتی و صنایع برای رشد و گسترش فرهنگ استفاده بهینه و پایدار از منابع دریایی از اهداف این همایش است.

دانشگاه  علوم و فنون دریایی خرمشهر به‌ عنوان جزئی از جامعه علمی کشور و تنها دانشگاه تخصصی علوم دریایی در منطقه جنوب‌ غرب که در سال‌های اخیر با بهره‌مندی از ظرفیت‌های تحقیقاتی خود (اساتید خبره، محققان جوان، تجهیزات آزمایشگاهی تخصصی و پیشرفته و …) فعالیت‌های علمی‌ پژوهشی گسترده‌ای را در زمینه‌های مختلف دریایی به انجام رسانده است، در نظر دارد به‌منظور بررسی ظرفیت‌‌های توسعه پایدار در تمامی حوزه‌های دریایی همایش دو سالانه ملی با عنوان «توسعه پایدار دریامحور» را برگزار کند.

این همایش از ۶ تا هفتم بهمن‌ ماه جاری در چهار محور علوم دریایی، منابع طبیعی دریا، اقتصاد و مدیریت دریا و مهندسی دریا برگزار می‌شود؛ مهلت ارسال متن کامل مقالات به دبیرخانه این همایش ۱۵ مهر ماه جاری و زمان اعلام نتایج داوری مقالات ۱۵ آبان‌ ماه اعلام شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند مقالات خود را به دبیرخانه این همایش به نشانی الکترونیکی msd@kmsu.ac.ir و یا آدرس خرمشهر، بلوار علی‌ابن ابیطالب (ع)، بعد از فلکه کوی بهروز، دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر، صندوق پستی ۶۶۹ و کدپستی ۳۴۶۱۹-۶۴۱۹۹ ارسال کنند و جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۵۳۵۳۳۶۲۶-۰۶۱ تماس بگیرند.

مطابق اعلام دبیرخانه این همایش کلیه مقالات پذیرفته‌شده در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، سیویلیکا و کنسرسیوم محتوای علمی ثبت و نمایه خواهد شد؛ همچنین مقالات برگزیده هر محور در مجله علوم و فنون دریایی ایران به چاپ خواهد رسید.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، اولین همایش ملی توسعه پایدار دریامحور بهمن ۹۳ در دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر برگزار شد.