رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از راه‌اندازی مرکز تحقیقات سلامت غذایی با محوریت مطالعات تحقیقاتی بر روی ماده معدنی"نمک"در این دانشگاه خبر داد.

دانشگاه علوم پزشکی سمنان

دکتر مهدی شادنوش در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه سمنان، از استان سمنان به‌عنوان بزرگترین تولیدکننده نمک در ایران نام برد و اظهار کرد: جدای از اینکه استان سمنان بیشترین ذخایر ماده معدنی نمک را در دل خود جای داده، وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی با توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های علمی- پژوهشی موجود در دانشگاه علوم پزشکی استان با تاسیس و راه‌اندازی این مرکز تحقیقاتی موافقت اصولی کرده است.

وی با بیان اینکه طرح تاسیس این مرکز تحقیقاتی، دو سال پیش به مسئولان وزارتخانه ارائه شده، افزود: وزارتخانه بهداشت نیز پس از امکان‌سنجی‌های لازم، بررسی ظرفیت‌های استان و انجام بازدیدهای کارشناسانه با راه‌اندازی این مرکز تحقیقاتی موافقت اصولی کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، راه‌اندازی این مرکز تحقیقاتی را اتفاقی مبارک در حوزه‌های سلامت و تحقیقات این استان ارزیابی و تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی سمنان از توان علمی و تخصصی بالایی برخوردار است و موافقت با تاسیس این مرکز و چندین مرکز تحقیقاتی دیگر نیز در همین راستا قابل ارزیابی است.

دکتر شادنوش در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا در خصوص شروع فعالیت های تحقیقاتی در این بخش، از آغاز فعالیت‌های پژوهشی مقدماتی در این بخش خبر داد و اضافه کرد: کار فعالیت‌های تحقیقاتی در حوزه سلامت غذایی و خصوصا بحث نمک از گذشته در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان کلید خورده و با اخذ این مجوز، مرکز تحقیقات سلامت غذایی نمک دانشگاه علوم پزشکی سمنان، زمینه حضور جدی‌تر در سطح ملی و منطقه‌ای را نیز یافته و در سطح کشور به‌عنوان یک مرکز تحقیقاتی تخصصی در حوزه سلامت غذایی و به‌ویژه بحث نمک، مطرح و شناخته خواهد شد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از وجود هشت مرکز تحقیقاتی در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان خبر داد و خاطرنشان کرد: مرکز تحقیقات فیزیولوژی از جمله‌ این مراکز تحقیقاتی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی سمنان است که دارای موافقت‌نامه قطعی است و هفت مرکز دیگر نیز دارای موافقت‌نامه اصولی از شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی وزارتخانه بهداشت و درمان است.