پیرو برنامه اجرایی امضا شده توسط رؤسای صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران (بنیاد ملی علم ایران) و بنیاد پژوهش‌های بنیادی روسیه (RFBR)، این دو بنیاد از طرح‌های مشترک پژوهشگران ایرانی و روسی حمایت می‌کنند.

ایران و روسیه

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، حوزه های علمی مورد حمایت ریاضیات، شیمی، علوم مواد، علوم اعصاب، فیزیک هسته‌ای، علوم زمین (با تاکید بر دریای خزر و قطب جنوب)، علوم زیستی، علوم انسانی و اجتماعی، مبانی علوم مهندسی، علوم فضایی و کامپیوتر، نرم افزار و شبکه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات هستند.

مهلت ارسال پروپوزال تا تاریخ ۱۹ مرداد (۹ آگوست) بوده و عناوین طرح‌های پذیرفته شده در نیمه اول دی ماه امسال به صورت همزمان توسط دو بنیاد اعلام خواهد شد و تنها پروپوزال‌هایی داوری می‌شوند که به صورت مشترک تکمیل شده و برای هر دو بنیاد ارسال شوند.

همچنین طی این فراخوان حداکثر ۱۲ طرح پژوهشی پذیرفته خواهد شد که بودجه طرح‌ها بر اساس پیشنهاد مجریان و طبق هزینه‌های هر طرح تصویب خواهد شد.

پژوهشگران اصلی هر طرح باید از اعضای هیات علمی مراکز علمی و پژوهشی ایران و روسیه باشند.

بر اساس اعلام پایگاه اطلاع رسانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران، حداکثر زمان در نظر گرفته شده برای هر طرح ۳ سال است و پژوهشگران ایرانی باید پس از تکمیل فایل ذیل آن را به همراه اسکن آخرین حکم هیات علمی خود به آدرس international@insf.org ارسال کنند.

همچنین پژوهشگران روسیه ای باید طرح‌های خود را در سامانه بنیاد پژوهش‌های بنیادی روسیه ثبت کنند.