سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون دانشجویی و فرهنگی واحد علوم و تحقیقات ضمن اعلام برنامه‌های این دانشگاه در ماه رمضان گفت: هزینه‌های افطار و سحر شب‌های قدر از نذورات دانشگاهیان تامین می شود.

کرم اله دانش فرد معاون دانشجویی و فرهنگی واحد علوم و تحقیقات در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: ماه رمضان فرصتی برای پالایش جسم و روح و تمرینی برای خویشتنداری بوده که خداوند متعال هدف از این تمرین انسان‌ساز را کمک به مسلمانان برای یادگیری «نظم و انضباط، خویشتن داری و سخاوت» قرار داده است.
وی درباره برنامه‌های متنوع این ماه در واحد علوم و تحقیقات ادامه داد: ستاد ویژه برنامه‌های ماه مبارک رمضان از یک ماه گذشته، متشکل از کانون‌ها و تشکل‌های دانشجویی، استادان و کارکنان برای برنامه ریزی مدون برنامه های این ماه مبارک شکل گرفته است.
معاون دانشجویی و فرهنگی واحد علوم و تحقیقات بیان کرد: از دیگر برنامه‌ها می توان به جزء خوانی قرآن بصورت روزانه، ختم مشارکتی و محافل انس با قرآن، سلسله نشست‌های معرفتی تفسیر و قصص قرآن و برپایی ایستگاه‌های پاسخگویی به مسائل شرعی اشاره کرد.
وی یادآور شد: با بیان اینکه همه هزینه های مربوط به افطاری و سحری شب‌های قدر مانند سنوات گذشته از محل نذورات استادان، کارکنان و دانشجویان تامین می شود.
به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، طبق برنامه‌های ابلاغ شده از سوی معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی به واحدهای دانشگاهی، هیات امنای استان‌ها و سازمان سما تاکید شده که واحدها برای برگزاری مراسم اعتکاف در دهه سوم ماه مبارک رمضان، باید براساس شرایط مندرج در بخشنامه اعتکاف سال ۹۵ عمل کنند و گزارش فعالیت‌های ماه مبارک رمضان را تا تاریخ ۲۶ تیر به به اداره کل آموزش فرهنگی و اسناد دانشگاه (اداره ستادها) ارسال کنند.