مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم بر اهتمام به ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی در فعالیت‌های دانشجویی تاکید کرد.

ایرجی کجوری مدیرکل فرهنگی وزارت علوم

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در اجرای همه برنامه‌های فرهنگی و هنری دانشجویی در سطح دانشگاه‌ها سبک زندگی ایرانی اسلامی مورد توجه قرار دارد.

فضل‌الله ایرجی‌کجوری در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، اظهار کرد: در سه حوزه کلی فعالیت داریم که یکی از این عرصه‌ها حوزه دینی و انقلابی است و از فعالیت‌هایی از این دست در سطح دانشگاه‌ها نیز حمایت می‌شود.

ایرجی‌کجوری تاکید کرد: در اجرای همه برنامه‌های فرهنگی و هنری دانشجویی در سطح دانشگاه‌ها سبک زندگی ایرانی اسلامی مورد توجه قرار دارد و تلاش می‌شود تا همه این فعالیت‌ها در این محور تدوین و اجرا شوند.

وی در خصوص نشریات دانشجویی گفت: برخی از این نشریات با امتیاز تشکل‌ها و کانون‌های دانشجویی فعالیت دارند و تعدادی نیز با مسئولیت خود دانشجویان اداره می‌شوند.

این مقام مسئول تاکید کرد: علاوه بر حمایتی که در سطح دانشگاه‌ها از نشریات دانشجویی صورت می‌گیرد، همایش‌هایی هم به صورت نشست‌های سالانه در دستور کار قرار دارد که با هدف هم‌افزایی در بین نشریات دانشجویی برگزار می‌شود که از جمله آن می‌توان جشنواره نشریات دانشجویی که چهاردهمین دوره آن، در زنجان برگزار شد، اشاره کرد.

وی افزود: از دیگر جشنواره‌ها می‌توان به جشنواره حرکت که برای نشریات انجمن‌های علمی و جشنواره رویش برای نشریات کانون‌های فرهنگی و اجتماعی اشاره کرد.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه نشریات دانشجویی مورد توجه ویژه قرار دارد به حمایت از دانشجویان هنرمند در هنر تئاتر اشاره و خاطرنشان کرد: برای اجرای برخی از تئاترهای برگزیده تعدادی از بهترین‌ تالارهای تئاتر تهران در نظر گرفته شده است که از جمله آن می‌توان به تالار مولوی، تالار سمندریان و تالار انتظامی اشاره کرد.