پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) با برگزاری مراسمی از سامانه «پژوهش‌کار» رونمایی می‌کند.

نرم افزار نابینایان

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس پژوهشی ایسنا، سامانه »پژوهش‌کار« به منظور کمک به خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها، از سوی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران و با  حضور دکتر شریعتی نیاسر، معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری رونمایی می‌شود.

مراسم رونمایی از سامانه «پژوهش‌کار» با حضور دکتر شریعتی نیاسر، معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر علیدوستی رییس پژوهشگاه ایرانداک روز دوشنبه، ۲۴ خرداد ماه امسال در تالار سخن پژوهشگاه علوم و فناوری ایران برگزار خواهد شد.

«پژوهش‌کار» سامانه‌ای برای یادگیری، آموزش و ارزیابی پژوهش است و تمام کسانی که درگیر کار  پژوهش، داوری پژوهش، راهنمایی پژوهش، نشر پژوهش و یا تجاری‌سازی پژوهش هستند، می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

با این سامانه امکان یادگیری و آموزش پژوهش در یک ایستگاه فراهم می‌شود و نیاز به متوقف کردن پژوهش‌های رفع‌ تکلیفی و بداخلاقی‌های علمی از طریق کمک به خودتوانمندسازی خانواده تحقیق و توسعه دانشگاهی را برطرف می‌کند.

بر اساس اعلام ایرانداک، نشریه‌ها می‌توانند از سامانه «پژوهش‌کار»  به عنوان راهنمایی برای نویسندگان و داوران مقالات و همچنین، سیاستگذاران و برنامه‌ریزان پژوهش می‌توانند از آن به عنوان ملاکی برای بازبینی استانداردهای پژوهش، نشر و ارتقای علمی اساتید و پژوهشگران استفاده کنند.

علاوه بر آن، پژوهشگران و اساتید راهنما و داوران می‌توانند از «پژوهش‌کار»  برای انجام پژوهش، هدایت پژوهش، ارزیابی پژوهش و آموزش چگونگی ارتقای پژوهش بهره‌مند شوند.