مدیر تجاری سازی و اشتغال جهاد دانشگاهی مازندران گفت: طرح توانمندسازی کارآفرینانه برای ۱۰ هزار دانش آموز دبیرستانی و هنرستانی شهر بابل اجرایی می شود.

رمضان مهدی زاده در گفت وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه مازندران، گفت: بدون شک دغدغه خانواده‌ها و مسئولان آینده شغلی دانش آموزان است و آماده سازی دانش آموزان برای انتخاب رشته و هدایت تحصیلی به منظور آینده شغلی مناسب بدون آموزش امکان پذیر نخواهد بود.

وی ادامه داد: به منظور هدایت شغلی آموزش توانمندسازی کارآفرینانه در قالب طرح های اوقات فراغت دانش آموزان در سال جاری در شهر بابل برگزار خواهد شد.

مدیر تجاری سازی و اشتغال جهاد دانشگاهی مازندران تصریح کرد: طرح توانمندسازی کارآفرینانه برای ۱۰ هزار دانش آموز دبیرستانی و هنرستانی شهر بابل با همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستان، اداره تعاون کار و امور اجتماعی شهرستان و شهرداری بابل در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مازندران برگزار می شود.

مهدی زاده افزود: در این طرح به صورت رایگان سمینارهایی همچون برنامه ریزی و طراحی آینده شغلی و موفقیت در بازار کار، چگونگی ایجاد خود اشتغالی با شناخت مهارت های عمومی کسب و کار، آشنایی با مشاغل و کارآفرینان موفق  برای دانش آموزان و والدین آنان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این طرح  از ۲۰ تیرماه آغاز خواهد شد، افزود: کارگاه های آموزشی ارتباط موثر، فنون مذاکره، فن بیان و سخنرانی، مهارت های خلاقیت و حل مسئله، مهارت های  ایده پردازی و شناسایی فرصت های کسب و کار و همچنین آشنایی با مهارت های مالی، بازاریابی و اقتصاد کسب و کار برای دانش آموزان بابلی برگزار خواهد شد.

مهدی زاده گفت: با تلاش در جهت عملیاتی بودن کارگاه های آموزشی برنامه های ترویجی همچون بازدید از صنایع و کارگاه های تولیدی و خدماتی  و رویدادهای ایده پردازی نیز در این طرح گنجانده شده است که متقاضیان می توانند تا ۱۵ تیرماه به مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی بابل  واقع در میدان کارگر (شماره تماس ۲و۳۲۲۰۶۳۳۱)مراجعه کنند.