دانشیار دانشگاه علم و صنعت موفق به کسب جایزه جهانی دانشمند برجسته بین المللی و جوان نخبه در شیمی سبز و کاربردی از اتحادیه بین المللی شیمی محض و کاربردی شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا دکتر علی ملکی، دانشیار دانشکده شیمی دانشگاه علم و صنعت ایران، موفق به کسب جایزه جهانی دو سالانه دانشمند برجسته بین المللی و جوان نخبه در شیمی سبز و کاربردی از اتحادیه بین المللی شیمی محض و کاربردی (آیوپاک) شد.

این جایزه هر دو سال یک بار توسط داوران و صاحبنظران جهانی با نظرسنجی و هماهنگی اتحادیه بین المللی شیمی محض و کاربردی (آیوپاک) انتخاب و به یک نفر که بالاترین و بیشترین برجستگی علمی در سطح جهان در زمینه شیمی سبز و کاربردی در جهت خواست و نیازهای بشری جهانی و با رویکردهای تحقیقاتی زیست محیطی داشته باشد، اعطا می‌شود.

دانشیار دانشکده شیمی دانشگاه علم و صنعت ایران متولد ۱۳۵۸ اهل شهرستان میانه، مولف بیش از ۱۲۰ مقاله علمی معتبر و سطح اول بین المللی و کنفرانس‌های داخلی و خارجی بوده و در تالیف یک کتاب تخصصی لاتین در انتشارات بین المللی مشارکت و همکاری داشته است.

وی علاوه بر راهنمایی و هدایت ده‌ها پروژه و طرح تحقیقاتی، مقالاتی در مجلات متنوع به چاپ رسانده که مورد ارجاع و استنادات بسیار زیادی در سطح دنیا قرار گرفته است.

وی همچنین دانشجوی نمونه کشوری در سال ۱۳۸۸ بوده و نیز جزو پژوهشگران برتر دانشگاه علم و صنعت ایران انتخاب و معرفی شده است.

لینک خبر و مطلب منتشر شده در اردیبهشت ماه ۹۵ در سایت اتحادیه بین المللی شیمی محض و کاربردی به شرح ذیل است:

IUPAC 2016 CHEMRAWN VII Prize for Green Chemistry

Dr. Ali Maleki received this award in recognition of his outstanding contributions to the field of green chemistry.

http://iupac.org/ali-maleki-is-awarded-the-2016-iupac-chemrawnvii-prize-for-green-chemistry