دانشگاه یزد سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – شیوه نامه کانون تفکر دانشگاه یزد به منظور گسترش تفکر راهبردی و ایجاد زمینه مشارکت دانشگاهیان در حل مسائل جامعه توسط هیات رئیسه دانشگاه تصویب شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، محمدرضا فاضل مشاور مدیر حوزه ریاست دانشگاه یزد گفت: به استناد شیوه‌نامه کانون تفکر مصوب شورای گسترش آموزش عالی در سال ۸۴ و به منظور گسترش تفکر راهبردی و ایجاد زمینه مشارکت دانشگاهیان در حل مسایل جامعه، شیوه‌نامه کانون تفکر در دانشگاه یزد به تصویب رسید.

وی افزود: کانون تفکر به دلیل اینکه فعالیت اجرایی ندارد از نظر تشکیلات بسیار محدود است و صرفا از طریق یک دبیرخانه مدیریت می‌شود وظیفه اصلی آن تهیه خوراک فکری برای مسائل داخل و خارج از دانشگاه است.

مدیر حوزه ریاست دانشگاه یزد تاکید کرد: اعضای این کانون از میان استادان دانشگاه، فعالان صنعتی و اجتماعی، مدیران اجرایی و سایر افراد صاحب‌نظر انتخاب می شوند.

به گفته فاضل این کانون واحدی غیر رسمی است که در ارائه نظرات و دیدگاه‌ها کاملا مستقل عمل می‌کند.

وی عنوان کرد: هدف این کانون انجام مطالعه، ایده‌پردازی و پژوهش برای تصمیم‌گیری‌ها و سیاستگذاری‌ها در زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، علمی، اقتصادی و دفاعی و ارائه ایده و راه حل برای مشکلات و چالش‌ها و آینده اندیشی در موضوع‌های مورد نظر مدیران و سیاستگذاران متقاضی (بخش دولتی و خصوصی) و کمک به تصمیم‌سازی برای آنان است.

مدیر حوزه ریاست دانشگاه یزد اظهار داشت: کانون تفکر پیشنهادهایی برای توسعه استان در راستای محورهای یادشده نظیر انرژی خورشیدی، گیاهان دارویی، محیط زیست و غیره ارائه می‌کند.

فاضل یادآور شد: دبیر کانون باید ابتدا درخواست راه‌اندازی این کانون را به تصویب شورای گسترش دانشگاه و سپس هیات رئیسه دانشگاه برساند.

وی تاکید کرد: دبیر کانون همچنین باید یک طرح توجیهی ارائه دهد و افراد پیشنهادی را معرفی کند و تعداد اعضا حداقل ۵ و حداکثر ۱۲ نفر است.