دانشگاه یزد سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – یزدـ به منظور گسترش تفکر راهبردی و ایجاد زمینه مشارکت دانشگاهیان در حل مسائل جامعه، هیئت رئیسه دانشگاه یزد، شیوه‌نامه کانون تفکر را به تصویب رساند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، به استناد شیوه‌نامه کانون تفکر مصوب شورای گسترش آموزش عالی در سال ۸۴ و به منظور گسترش تفکر راهبردی و ایجاد زمینه مشارکت دانشگاهیان در حل مسائل جامعه، شیوه‌نامه کانون تفکر در دانشگاه یزد به تصویب رسید.

کانون تفکر به دلیل اینکه فعالیت اجرایی ندارد از نظر تشکیلات بسیار محدود است و تنها از طریق یک دبیرخانه مدیریت می‌شود و وظیفه اصلی آن تهیه خواراک فکر برای مسائل داخل و خارج از دانشگاه است

وی بیان کرد: اعضای این کانون از بین استادان دانشگاه، فعالان صنعتی و اجتماعی، مدیران اجرایی و سایر افراد صاحب‌نظر انتخاب شده‌اند.

این کانون واحدی غیر رسمی است که در ارائه نظرات و دیدگاه‌ها کاملا مستقل عمل می‌کند و هدف آن انجام مطالعه، ایده‌پردازی و پژوهش برای تصمیم‌گیری‌ها و سیاستگذاری‌ها در زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، علمی، اقتصادی و دفاعی است.

ارائه ایده و ارائه راه حل برای مشکلات و چالش‌ها و آینده اندیشی در موضوع‌های مورد نظر مدیران و سیاستگذاران متقاضی بخش دولتی و خصوصی و کمک به تصمیم‌سازی برای آنان نیز از دیگر اهداف این کانون است.

دبیر این کانون برای دایر کردن این کانون باید یک طرح توجیهی ارائه دهد و افراد پیشنهادی را معرفی کند که تعداد این اعضا باید حداقل پنج نفر و حداکثر ۱۲ نفر باشد.

دبیر کانون باید ابتدا درخواست راه‌اندازی این کانون را به تصویب شورای گسترش دانشگاه و سپس به تصویب هیئت رئیسه دانشگاه برساند.