معاون فرهنگی دانشگاه هنر اصفهان گفت: افزایش کمی و کیفی فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه مستلزم تعامل دوجانبه بین مسئولان و دانشجویان است.

نیلوفر ملک در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه ایسنا، در مورد پتانسیل‌های فرهنگی دانشگاه هنر اصفهان اظهار کرد: این دانشگاه به عنوان قطب علمی و هنری در مرکز و جنوب کشور فعالیت می‌کند و یکی از دانشگاه‌های فعال در حوزه هنری است که در سال گذشته رتبه اول دانشگاه‌های هنر کشور را به دست آورد؛ بنابراین ظرفیت‌های بسیاری در داخل این دانشگاه برای تعامل با حوزه‌های مختلف فرهنگی وجود دارد.
 
وی در مورد فعالیت کانون‌های دانشگاه هنر اصفهان تصریح کرد: از بین کانون‌هایی که در این دانشگاه مشغول فعالیت هستند می‌توان به کانون نمایش، هلال‌احمر، موسیقی، طراحان لباس، هنرهای تجسمی، رسانه، شعر و ادب، قرآن و عترت، فیلم و عکس، ایران‌شناسی و گردشگری و کانون همیاران سلامت اشاره کرد.
 
معاون فرهنگی دانشگاه هنر اصفهان اضافه کرد: اکنون کانون طراحان لباس طرحی به نام “پرنیان” را با وزارت علوم پیگیری می‌کند که به دنبال طرحی مناسب برای دانشجویان است و این کار به عنوان دبیرخانه مرکزی منطقه ۶ انتخاب کرده‌ایم که بتوانیم آن را با دانشگاه‌های منطقه پیش ببریم.
 
ملک در مورد نشریات دانشگاه هنر اصفهان گفت: در حوزه نشریات می‌توان گفت که تشکل‌هایی همچون جامعه اسلامی و انجمن اسلامی نشریه دارند و نشریات اجتماعی نیز داریم همچون نشریه مرمت که رتبه نیز ‌کسب کرده و در کل نسبت به دانشجویان فعالیت نشریات هم تا حدودی خوب است.
 
وی در مورد افزایش کمی و کیفی فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه خاطرنشان کرد: دانشجویان باید علاقه‌مند باشند و ترغیب شوند که ساعات اوقات فراغتشان را در زمینه‌هایی که مثبت است و به پیشبرد شرایط دانشگاه کمک می‌کند، شرکت کنند. این موضوع مستلزم تعاملی دوجانبه بین مسئولان دانشگاه و دانشجویان است.
 
معاون فرهنگی دانشگاه هنر اصفهان تصریح کرد: در بسیاری از فعالیت‌ها معاونت فرهنگی فقط حمایت‌های مالی‌اش را انجام می‌دهد و این خود دانشجویان هستند که برنامه‌ها را پیشنهاد می‌کنند و مسئولیت آن را بر عهده می‌گیرند و ما هم نظارت می‌کنیم.