دانشگاه آزاد سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – برنامه‌های ماه مبارک رمضان از سوی معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی به واحدهای دانشگاهی، هیات امنای استان‌ها و سازمان سما ابلاغ شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، این بخشنامه از واحدها و مراکز استان‌ها خواسته است با طرح موضوع در جلسات استانی و شورای دانشجویی و فرهنگی واحدها و مراکز دانشگاهی برنامه‌های اعلام شده را اجرا کنند.

تشکیل ستاد دهه تکریم و غباررویی مساجد دانشگاهی با همکاری ستادهای استانی و شهرستانی براساس عنوان‌ روزهای این دهه یعنی مسجد بستر ترویج اقتصاد مقاومتی، مسجد مامن کودکان، نوجوانان و جوانان، مسجد کانون نقش‌آفرینی بانوی مسلمان در جامعه، مسجد جلوه‌گاه پرچمداری روحانیت شیعه، مسجد مرکز رشد فضایل اخلاقی و ترویج سبک زندگی اسلامی، مسجد مروج امر به معروف و نهی از منکر، مسجد پایگاه انتظار، امامت و ولایت، مسجد کانون انقلاب و بستر نشر فرهنگ ایثار و شهادت، مسجد مرکز بصیرت بخشی و روشنگری و مسجد، پرچمدار نشر معارف قرآن و اهل بیت (ع) از اولین برنامه‌های این ماه اعلام شده است.

همچنین برنامه‌ریزی برای غباررویی مساجد دانشگاهی با مشارکت دانشگاهیان به ویژه کانون‌های جرعه نور، برپایی نماز جماعت در ساختمان‌های اداری، آموزشی و خوابگاه‌های واحدها و مراکز دانشگاهی، برگزاری مراسم‌های معنوی در این ایام خصوصا ولادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام متقین حضرت علی(ع) و گرامیداشت شب‌های قدر در مساجد و نمازخانه‌های اداری، آموزشی و خوابگاه‌های واحدها و مراکز دانشگاهی از دیگر برنامه های این دانشگاه در این ماه است.

 برپایی محافل قرآنی با حضور قاریان دانشگاهی، برگزاری مسابقات کتاب‌خوانی حضوری و غیرحضوری با استفاده از فضای مجازی با موضوعات قرآنی و احکام از آثار حضرت امام خمینی (ره)، شهید دکتر مطهری، شهید دکتر بهشتی و علامه طباطبایی از دیگر برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی در ماه مبارک رمضان است.

در این بخشنامه بر برپایی نمایشگاه‌های کتاب و محصولات قرآنی از آثار و تالیفات حضرت امام خمینی(ره)، شهید دکتر مطهری و شهید دکتر بهشتی، برگزاری نمادین جشن تکلیف برای فرزندان استادان و کارکنان که موفق به روزه‌گرفتن برای اولین بار می‌شوند، برگزاری دوره‌های آموزشی احکام و روزه و نماز با استفاده از فضای معنوی این ایام و برگزاری دوره‌های آموزشی روخوانی و روانخوانی قرآن کریم تاکید شده است.

این بخشنامه بر فضاسازی تبلیغاتی با استفاده از آیات الهی، روایات و احادیث وارده با موضوع ماه مبارک رمضان برای توجه بیشتر دانشگاهیان به اهمیت و فضیلت این ایام و نصب گزیده‌هایی از توصیه‌های حضرت امام خمینی(ره) به مناسبت ماه مبارک رمضان تاکید دارد.

این بخشنامه تاکید کرده است که واحدها برای برگزاری مراسم اعتکاف در دهه سوم ماه مبارک رمضان، باید براساس شرایط مندرج در بخشنامه اعتکاف سال ۹۵ عمل کنند و گزارش فعالیت‌های ماه مبارک رمضان رمضان را تا تاریخ ۲۶ تیر به به اداره کل آموزش فرهنگی و اسناد دانشگاه (اداره ستادها) ارسال کنند.