ضیاء هاشمی سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون فرهنگی وزیرعلوم از تشکیل اتاق‌های فکر استانی با میزبانی دانشگاه‌ مادر هر استان، برای بررسی مسائل مختلف استان‌ها خبر داد تا دسترسی متقابل دولت و نخبگان به یکدیگر امکان پذیر شود .

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، مراسم معارفه مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم برگزار شد. سید ضیاء هاشمی در مراسم معارفه وحید شالچی مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی گفت: تقویت اتاق های فکر استانی و ایجاد دبیرخانه دائمی آن در وزارت علوم، تقویت کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه‌ها و تدوین گزاراش های تحلیلی در خصوص مباحث فرهنگی دانشگاه‌ها، سه ماموریت مهم این دفتر در دوره مدیریت جدید است.

وی با تاکید بر اهمیت برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه‌ها گفت: معاونت فرهنگی وزارت علوم در این خصوص تلاش زیادی را انجام داده است و با تدوین و پیگیری تصویب آیین نامه برگزاری این کرسی ها در شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها زمینه و بستر لازم برای برگزاری مطلوب آنها را فراهم کرده است .

معاون فرهنگی اجتماعی وزیر علوم افزود: اتاق‌های فکر استانی که از طریق همکاری و اراده مشترک مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شکل گرفته است نهادی است که با  میزبانی دانشگاه‌ مادر هر استان،  برای بررسی مسائل مختلف استان‌ها تشکیل می شود تا به این طریق دسترسی متقابل دولت و نخبگان استان‌ها به یکدیگر امکان‌پذیر شود و امروز این شرایط فراهم است که وزارت علوم با محوریت دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی فرهنگی واجتماعی نقش موثرتری در آن ایفا کند و دبیرخانه این نهاد در وزارت علوم تشکیل شود.

هاشمی در ادامه مراسم با قدردانی از خدمات رحیم زاده مدیرکل سابق دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی اظهار داشت: معاونت فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم بخشی از ساختار وزارت علوم است که با نهادهای مهمی بیرون از این  وزارت، ارتباطات گسترده ای دارد و با قبول مسئولیت مشاور معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم توسط دکتر رحیم زاده شاهد تقویت این بخش خواهیم بود.

گفتی است دکتر وحید شالچی استادیار و  عضو هیات علمی گروه پژوهشگری اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی است و بیش از این مدیریت دفتر  نظارت و ارزیابی و برنامه ریزی راهبردی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی را برعهده داشته است