سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم از تصویب افزایش وام‌های دانشجویی توسط هیات امنای صندوق رفاه خبر داد.

ذوالفقار یزدان مهر رییس صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: در چهل و هفتمین جلسه هیئت امنای صندوق رفاه دانشجویان افزایش سقف وام های دانشجویی مورد تصویب قرار گرفت و بر اساس این مصوبات، سقف وام های دانشجویی از سوی صندوق رفاه دانشجویان به طور متوسط ۲۰ درصد افزایش یافت.
وی ادامه داد: این در حالی است که بعضی از وام ها از جمله وام تحصیل دانشجویان مجرد ۴۷ درصد، وام دانشجویان دکترای متأهل حدود ۵۲ درصد، وام مسکن برای دانشجویان مجرد در تهران ۷۶ درصد، برای دانشجویان شهرهای بزرگ ۴۷ درصد و وام ضروری ۱۰۰ درصد افزایش پیدا کرده است.
رییس صندوق رفاه دانشجویی با اشاره به دیگر مصوبات این جلسه، بیان کرد: برای کمک به دانشجویان تحصیلات تکمیلی در انجام پایان نامه و رساله، علاوه بر کمک بلاعوض دانشگاه ها، وام ضروری برای دانشجویان دوره کارشناسی ارشد ۶۷ درصد و برای دانشجویان دوره دکترا ۶۰ درصد افزایش یافت.
یزدان مهر عنوان کرد: همچنین به منظور حمایت از دانشجویان نمونه، برتر و ممتاز دانشگاه‌ها، پرداخت وام استعدادهای درخشان، حداکثر تا دو برابر سقف مجاز افزایش یافت.
گفتنی است؛ در این جلسه مقرر شد به منظور حمایت از دانشجویان تحصیلات تکمیلی با کمک و بهره برداری از ظرفیت بانک ها، صندوق های اعتباری و از محل بودجه صندوق، نسبت به برقراری و افزایش وام شهریه دانشجویان حسب مورد، اقدام لازم به عمل آید.