آزمونسایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به تمدید مهلت ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۹۵ از ثبت نام ۸۱ هزار نفر در این دوره ها خبر داد.

حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: تاکنون ۸۱ هزار و ۷۲۳ نفر در این دوره ها ثبت نام کردند.

وی یادآور شد: به منظور فراهم آوردن تسهیلات لازم برای آن دسته از داوطلبانی که تا کنون برای ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۹۵ اقدام نکرده اند، مهلت ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در این آزمون تا ساعت ۲۴ روز یکشنبه ۲۳ خرداد ماه ۹۵ تمدید شده است.

مشاور عالی سازمان سنجش افزود: بنابراین به آن دسته از داوطلبانی که تا کنون برای ثبت نام و انتخاب رشته به منظور شرکت در آزمون مذکور اقدام نکرده اند، اکیدا توصیه می شود در این مهلت با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت نام نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

وی اظهار داشت: اصلاحات دفترچه راهنما و همچنین کد رشته محل های جدید برروی سایت سازمان سنجش قرار گرفته و  داوطلبان می توانند در صورت واجد شرایط بودن نسبت به تکمیل تقاضانامه اینترنتی ثبت نام و انتخاب رشته حداکثر تا ساعت ۲۴ روز یکشنبه ۲۳ خرداد ۹۵ اقدام کنند.

توکلی ادامه داد: اطلاعات ثبت نامی و انتخاب رشته داوطلبانی که تا کنون نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در این آزمون اقدام کرده اند، بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار دارد و لذا این دسته از داوطلبان نیز می توانند با توجه به اصلاحات دفترچه راهنما و کد رشته محل های جدید نسبت به مشاهده و ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود تا مهلت اعلام شده اقدام کنند.

وی یادآورشد: براساس ضوابط دراین آزمون برای پذیرش دانشجو در ۷۰ رشته صورت می گیرد که در مجموع ۷۰ رشته جمعا ۲۳۳ هزار ۶۴۱ نفر پذیرفته می شوند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: ظرفیت پذیرش در ۵۰ رشته مذکور جمعا ۶۶ هزار و ۷۳۰ نفر خواهد بود و ظرفیت پذیرش دانشجو در ۲۰ رشته دیگر از طریق برگزاری آزمون جمعا ۱۶۶ هزارو ۹۱۱ نفر است. 

وی گفت: براساس برنامه زمانی پیش بین شده آزمون داوطلبان ۲۰ رشته با آزمون کاردانی به کارشناسی بعد از ظهر روز جمعه ۲۲ مرداد ۹۵ در حوزه های امتحانی مربوط برگزار می شود.