محمد قربان کیانی سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – سنندج – رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان گفت: در حال حاضر از مجموع کل تحصیلات تکمیلی در کردستان ۵۶ درصد از آن سهم دانشگاه آزاد اسلامی است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، دکتر محمدقربان کیانی شامگاه سه شنبه در مراسم تقدیر و معارفه معاون سما دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج اظهار داشت: خوشبختانه وضعیت دانشگاه آزاد به دنبال سیاست های دکتر میرزاده در حوزه تحصیلات تکمیلی در کردستان قابل توجه و مناسب است.

وی با اشاره به ظرفیت های بالای دانشگاه آزاد اسلامی در استان کردستان یادآور شد: انتظار می رود که با بهره برداری از ظرفیت های موجود به ویژه در حوزه نیروی انسانی شاهد توسعه و تقویت بیش از پیش فعالیت های آموزشی و پژوهشی در دانشگاه آزاد اسلامی در کردستان باشیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج ادامه داد: امروز نه تنها در بخش آموزشی، که در سایر حوزه های پژوهشی و علمی نیز دانشگاه آزاد اسلامی در کردستان دارای جایگاه ارزشمندی است و به همین دلیل باید همواره این جایگاه را ارتقاء داد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت معاونت سما اشاره کرد و افزود: باید از تمامی همکاران شاغل در معاونت سما تقدیر است که در طول چند سال اخیر در بخش مدارس و آموزشکده موفقیت های خوبی کسب کرده اند و انتظار می رود که با تلاش و جدیت بیشتر این موفقیت ها ادامه داشته باشد.

وی توسعه سما را زمینه ساز موفقیت های بهتر برای دانشگاه آزاد اسلامی در کردستان عنوان کرد و یادآور شد: به اندازه که در حوزه مدارس سما بتوانیم دانش آموز جذب کنیم به همین میزان بر روی افزایش شمار دانشجویان نیز تاثیرگذار خواهد بود و به همین دلیل باید این مهم به عنوان یک اولویت در دستور کار قرار گیرد.

دکتر کیانی با اشاره به تغییر صورت گرفته در معاونت سما واحد سنندج عنوان کرد: دکتر خسروی معاون سابق سما از این پس به عنوان معاون اداری و مالی واحد سنندج فعالیت می کند و مسئولیت معاونت سما نیز به دکتر باغبانیان واگذار می شود و انتظار داریم که این دو همکار ما در راستای کمک به توسعه دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه کاری خود موفق باشند.

انور خسروی معاون سابق سما واحد سنندج در سخنانی با اشاره به کسب موفقیت های سما در طول شش سال اخیر عنوان کرد: خوشبختانه طی شش اخیر همواره سما واحد سنندج در عرصه های مختلف جزو مراکز برگزیده در سطح کشور بوده است.

وی ادامه داد: سما واحد سنندج علاوه بر جذب دانشجو در رشته های مختلف مقطع کاردانی، دارای مدارس مختلفی است و به همین دلیل در سال جاری در زمینه رشد دانش آموز موفق به کسب عنوان برتر در کشور شده است.

معاون سابق سما واحد سنندج بیان کرد: کسب موفقیت در عرصه های فرهنگی و ورزشی، علمی و آموزشی، نشان دهنده همدلی و همکاری کلیه مجموعه همکاران در سما است و انتظار می رود که این روند همچنان ادامه داشته باشد.

وی همچنین به توسعه فضاهای فیزیکی در سما واحد سنندج اشاره کرد و گفت: در کنار فعالیت های نرم افزاری اقدامات خوبی برای توسعه بخش سخت افزاری صورت گرفته است و انتظار می رود که این روند رو به رشد با حمایت های رئیس واحد و همکاری پرسنل سما ادامه داشته باشد.

مصطفی باغبانیان معاون جدید سما واحد سنندج نیز در این نشست گفت: همدلی و همکاری مجموعه یکی از رموز اصلی موفقیت در این حوزه است و انتظار می رود که همانند گذشته این همکاری و همدلی ادامه داشته باشد.

وی گفت: بدون شک به دلیل نگاه ویژه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان، توسعه در سما به عنوان یک اولویت دنبال می شود و انتظار داریم که این توسعه در آینده باعث افزایش شمار دانشجویان واحد سنندج و سایر واحدها و مراکز استان شود.